Prečo Xbox One nikdy nebude podporovať napálené hry

Xbox One Hack

Napálené hry. Pirátstvo bol v časoch Xboxu 360 veľký problém a zdalo sa, že inak tomu nebude ani pri Xbox One. Ten je však na trhu štyri roky a stále nič. O pirátstve na Xbox One žiadne zmienky. Prečo?

Jednoducho preto, že Microsoft má pirátstvo veľmi dobre podchytené. Kým pri predošlej generácii konzol mu vynášalo, teraz to bol problém. Konzola sa totiž predávala pod cenu, bez zisku a primárnym zdrojom obživy pre Microsoft už nie je tak hardvér ako softvér a platené služby typu EA Access, Xbox Game Pass a Xbox Live. Pirátstvo by teda Xbox zničilo a dnes by už asi žiaden Xboxer neexistoval.

Vec sa má tak, že Xbox One bol dávno hacknutý. Podľa nášho zdroja bola konzola hacknutá už v roku 2015, možno skorej. Dalo sa to čakať, veď celá konzola beží na desktopovom hardvéri a upravenom Windowse. Microsoft to veľmi dobre vie a preto problém rieši diplomatickou cestou. Microsoft platí hackerom desiatky až stovky tisíc dolárov každý rok, aby jailbreak/modchip udržali v tajnosti a aby ho nevydali.

Dohoda tiež zaväzuje hackerov, aby hack nevydali, v opačnom prípade ich čakajú sankcie a pokuty vo sume ďaleko vyššej, než koľko dostávajú za mlčanlivosť. Vlastne, ak by niekto aj v Česku či na Slovensku vytvoril hack Xbox One, mal by vystarané na niekoľko rokov nič-nerobenia.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *