Nintendo Switch hacknuté, stačilo použiť chybu z rok starého iOS 9.3

Nintendo Switch Jailbreak Cydia

Nintendo Switch nie je na trhu ani mesiac a už bolo hacknuté. Na prelomenie ochrany hackerom stačilo pritom použiť chybu, ktorá sa nachádzala v rok starom systéme iOS 9.3.

Hacker qwertyuiop zistil, že aby bolo možné vytvoriť jailbreak pre Nintendo Switch, stačí k tomu použiť chybu v rozhraní WebKit. Zarážajúce však je, že túto chybu už Apple dávno odstránil v aktualizácii iOS 9.3.5, ktorá vyšla v auguste/srpnu 2016. Prečo sa ale tak stará chyba mohla znovu objaviť na úplne novom produkte?

Jednoducho preto, že internetové funkcie na Nintende Switch sú veľmi obmedzené a WebKit rozhranie slúži len na základné úkony ako je synchronizácia s Twitterom, FB a pripájaním sa k public WiFinám. Nintendo sa tak z nejakého dôvodu uskromnilo na použitie starej verzie WebKitu, zabúdajúc na fakt, že novšia verzia je vždy lepšia. Chyba, ktorú Apple označil ako CVE-2016-4657 tak umožnila hackerovi vytvoriť prvý jailbreak pre Nintendo Switch, čo potenciálne otvára dvere pirátstvu. Nintendo ale môže byť zatiaľ v suchu, pretože chyba neumožňuje hackerom pristupovať ku kernelu.

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár