Nintendo môže v budúcnosti vydávať svoje hry aj na iné platformy

Nintendo Switch Handheld Only
Nintendo si dnes spájame s hernými konzolami, spoločnosť však má v hernom priemysle bohatú minulosť. Založená bola v roku 1889 a konzoly sú len trh, ktorému sa venujú teraz.

Súčasný riaditeľ Shuntaro Furukawa sa vyjadril, že Nintendo sa nechce do budúcnosti opierať o konzoly. Pripomenul, že spoločnosť sa pohybuje v hernom priemysle a prioritou je preň prinášať ľuďom po celom svete prinášať inovatívne a unikátne spôsoby, ako hrať hry. “Nefixujeme sa na naše konzoly. V súčasnosti ponúkame unikátne vyvinutý Nintendo Switch a jeho softvér – a to je spôsob, ako sa snažíme prinášať “Nintendo zážitok”. Znamená to, že technológie sa menia. O tom, ako budeme časom ponúkať náš obsah, myslíme flexibilne.”

Nintendo by dokonca v budúcnosti mohlo odísť od vývoja konzol a zamerať sa napríklad na vývoj hier pre mobily či dokonca iné platformy.

Nintendo Switch

via NintendoLife

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár