Rockstar začína hľadať vývojárov pre next-gen tituly

Rockstar Games
Rockstar Games už vydali svoju skutočne prvú tohtogeneračnú hru a z pracovných ponúk to vyzerá, že sa presúvajú rovno na next-gen.

Štúdio totiž vyvesilo na internet viacero pracovných ponúk, ktoré hovoria o vývoji „next-gen svetoch pre niektoré budúce projekty“. Presnejšie divízia Rockstar India hľadá nových tech artistov, ktorí by sap podieľali na tvorbe svetov pre budúce hry. Rovnako tak Rockstar New York hľadá nového vývojára pre vývoj MoCap nástrojov ďalšej generácie, ako aj vývojárov, ktorí by pre budúce tituly vyvíjali nové technológie v Rockstar Toronto.

Čo sa práce v Rockstari týka, každé zo štúdií zvyklo v minulosti pracovať na samostatnom projekte, vďaka obrovským projektom ako sú GTA V alebo Red Dead Redemption 2 sa ale politika štúdia zmenila. Po novom sa totiž všetky štúdiá (alebo aspoň ich väčšina) sústredí na rôzne súčasti nadchádzajúceho projektu. Dlhodobo sa pritom hovorí, že spoločnosť môže vyvíjať Bully 2 alebo nový Midnight Club. A kým druhý menovaný patrí k menším záležitostiam, väčší a nekompromisnejší Bully by isto mnohých potešil. Rovnako sa hovorí, že by sa mohlo pripravovať GTA 6, ale Rockstar to už skôr vylúčil s tým, že GTA 6 sa neoplatí vyvíjať vzhľadom k aktuálnym udalostiam.

bully

via GearNuke

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár