Dan Houser, zakladateľ Rockstar Games, opustil svojho brata

Dan Houser
Dan Houser, Rockstar Games

Houserovci založili v roku 1998 herné štúdio Rockstar Games, ktoré momentálne patrí pod Take Two. Ich akcie klesli o 5% od zverejnenia, že Dan Houser Rockstar opúštá .

Jeho brat, Sam Houser naďalej zostáva prezidentom spoločnosti. Nové GTA bude teda písať už bez svojho brata. Dan totiž pracoval na všetkých veľkých sériách ako Grand Theft Auto, Red Dead alebo titule Bully.

V práci bude pôsobiť ešte do marca. Take Two ani R* ešte neoznámili jeho náhradu. Ani sám Dan Houser neoznámil, čo bude po odchode robiť. Ak teda vôbec niečo. Po predaných 100 miliónoch kusoch Grand Theft Auto V bude mať úrad práce čo robiť.

Ak si videl film The Gamechangers od BBC s kúzelným Danielom Radcliffom, ktorý sa snažil ukázať pozadie štúdia Rockstar Games počas jej najväčšej kauzy Hot Coffe, bol to tento týpek:

Ian Keir Attard vo filme The Gamechangers ako Dan Houser (vpravo)

Herr Roman

Ku Xboxu ma donutílo vydanie GTA IV exklúzivne na konzoly. Od tej doby som si uvedomil pohodlnosť konzolového hrania a dodnes som naň nezanevrel. Ako Xboxer milujem čokoľvek, čo má na obálke R a hviezdičku. Okrem mainstream hier rád skúšam aj menšie tituly. Nech je to aj šialená japan-porno-puzzle hra. A som alkoholik. Či to sa sem už nepíše?

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *