Rod Fergusson mení Gears of War za Diablo IV

Rod Fergusson
Rod Fergusson vymenil Gears of War za Diablo

Iba včera sme sa dozvedeli, že jeden z bratov zakladateľov Rockstar Games, Dan Houser, opúšťa toto štúdio. Xboxerov dnes dobehla podobná novinka, štúdio The Coalition prichádza o svojho šéfa, Roda Fergussona.

Rod Fergusson je známy aj ako otec série Gears of War, jeho posledným vydaným projektom bola kritikmi oceňovaná Gears 5, ktorej recenziu si môžete prečítať tu. Fergusson doposiaľ dohliadal na vývoj taktickej stratégie Gears Tactics, ktorá bola oznámená zatiaľ len pre PC, ale ráta sa aj s jej vydaním na konzoly Xbox.

Fergusson oznámil, že budúc mesiac prestupuje z The Coalition do Blizzardu, kde bude dohliadať na vývoj série Diablo. Momentálne je vo vývoji štvrtá hra, Diablo IV, o ktorej sa hovorí, že je svojim spracovaním priveľmi podobná tomu, čo robilo Diablo II dobrou hrou. A to má byť tiež dôvod, prečo sa nedočkáme remastru tejto hry. A možno pri tom, že Warcraft 3: Reforged dopadol tak, že je najnižšie hodnotenou hrou na Metacritic, je aj dobre, že sa nedočkáme ďalšieho remastru.

Za zmienku stojí aj to, že nejde o prvý odchod z Xbox Game Studios do Blizzardu. Odchod do tohto štúdia už minulý rok oznámil bývalý viceprezident Xboxu Mike Ybarra.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *