Mike Ybarra bude výkonným viceprezidentom Blizzardu

Xbox Live Mike Ybarra

Niekdajší korporátny viceprezident Xboxu Mike Ybarra nás začiatkom mesiaca prekvapil, keď oznámil odchod z funkcie. Sľúbil pritom, že už čoskoro sa dozvieme viac o jeho budúcich plánoch. Tá chvíľa práve nadišla.

Ybarra, ktorý bol známy aj ako XboxQwik (teraz už len Qwik), bude už od 4. 11. výkonným viceprezidentom a generálnym manažérom spoločnosti Blizzard, ktorá stojí za megahitmi World of Warcraft, Overwatch alebo Diablo. No okrem toho, že spoločnosť je známa pre svoje úspechy v tomto segmente, v poslednej dobe čelí kritike zo strany hráčov kvôli tomu, ako sa snaží vyhovieť čínskej vláde.

Spoločnosť si totiž zavarila po tom, ako zabanovala viacerých e-Sports hráčov Hearthstonu, ktorí sa vyjadrili v prospech Hong Kongu, ktorý si chce Čína podmaniť. Počas tohto obdobia dokonca stihla zrušiť launch event Overwatchu na Switch a to len krátko pred jeho zahájením. Výsledkom tak je, že jedinou akciou, ktorú bude Blizzard organizovať tento rok, bude BlizzCon, na ktorom by sme podľa špekulácií mali vidieť novú hru z univerza Overwatch, Diablo 4 alebo remaster Diablo 2.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *