Mike Ybarra po 20 rokoch opúšťa tím Xbox

Xbox Live Mike Ybarra

Tím Xbox prichádza o veľkú posilu. Mike Ybarra, viceprezident služieb Xbox Live a Xbox Game Pass, po 20 rokoch oznámil svoj odchod zo spoločnosti Microsoft.

„Po 20 rokoch v Microsofte je čas na moje ďalšie dobrodružstvo. Bola to skvelá cesta v Xboxe a budúcnosť je jasná. Ďakujem všetkým v tíme Xbox, som neuveriteľne hrdý na to, čo sme vybudovali a prajem vám len to najlepšie. Viac o tom, čo chystám, poviem už čoskoro (a som z toho neskutočne vzrušený!),“ prehlásil Ybarra na Twitteri.

V komunite bol Ybarra známy pod gamertagom XboxQwik a komunite ďalej poďakoval za všetku podporu a drží palce v ďalšom hraní a dúfa, že sa s ňou čoskoro uvidí online. Na Twitteri sa mu za odvedenú prácu od prvého dňa existencie Xbox a siete Xbox Live. Spoločnosť zatiaľ neurčila nástupcu v jeho pozícii.

Špekuluje sa však, že Ybarra by možno mohol oznámiť svoj prechod pod Google Stadia alebo pod Nintnedo, ku ktorému má Ybarra veľmi blízko. A rovnako tak netreba zabúdať ani na skutočnosť, že z radov konkurenčného Sony odišiel Shawn Layden, ktorý by si tak možno mohol získať miesto v Microsofte. Ale to už špekulujeme.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *