Tvorcovia Mixeru opúšťajú Microsoft

MIcrosoft Mixer

Ide o veľké prekvapenie, no v čase, kedy rady tímu Xbox opustil šéf Xbox Live Mike Ybarra – a to po 20 rokoch – to isté spravili tvorcovia služby Mixer, pôvodne známej ako Beam.

Svoj odchod oznámil jeden zo spoluzakladateľov, James Boehm, už 2. októbra/října 2019. Odôvodnil ho tým, že sa stal členom predstavenstva firmy GamerGoo špecializujúcej sa na tvorbu krémov a gélov navrhnutých pre hráčov, za účelom zadržania potenia sa na rukách, k čomu navyše udržuje ruky vychladené a suché. V roku 2016 získal grant od iniciatívy Thiel Fellow (podporujúcej tých, ktorí miesto sedenia v škole dajú prednosť tvorbe inovatívnych projektov). V roku 2017 získal ocenenie Popular Mechanics Breakthrough Awards, a v roku 2018 sa zaradil do zoznamu Forbes 30 pod 30.

Som hrdý na svoje úspechy s tímom Mixer a na čas strávený v Microsofte. Od toľkých talentovaných programátorov a dizajnérov som sa naučil veľa; je to naozaj skvelý tím a bolo mi cťou byť jeho súčasťou. Teším sa na budúcnosť platformy Mixer, ale teraz sa chcem sústrediť na projekty, ktorým sa aktuálne venujem s cieľom naďalej posúvať vpred tento priemysel a jeho komunitu.

James Boehm, spoluzakladateľ služby Mixer / Beam

Rovnako tak z Microsoftu odišiel aj druhý zakladateľ, Matthew Salsamendi, ktorý tiež pracoval v Microsofte po boku Jamesa Boehma na pretransformovaní služby Beam na Mixer, teda tým, čím je dnes. Na Twitteri sa vyjadril, že po 5 rokoch ho čaká posledný deň s Mixerom. Na Twitteri tak zverejnil príbeh celej platformy:

Myšlienka Mixeru vznikla v lete 2011. Mal som 13 a tak, ako väčšina detí v mojom veku, aj ja som bol mega-vzrušený z Minecraftu. Čas po škole som trávil hostovaním serverov pre kamarátov a eventuálne som vydrankal od otca 7 dolárov, aby som si kúpil kus softvéru, ktorý mi umožní expandovať môj server pre viac hráčov.

O pár mesiacov neskôr som stretol spoluzakladateľa Jamesa a obaja sme našli nadšenie v budovaní vecí pre herné komunity. Behom pár rokov sme hostovali státisíce herných serverov a vybudovali na tom ziskový biznis. Kamarátstvo na tejto ceste bolo iskrou, ktorá nám dala to nadšenie vybudovať Beam – livestreamovú platformu s nízkou odozvou a streamermi uprostred všetkého, čo robíme.

„Nová generácia livestreamingu,“ znel náš prvý slogan. Bol účelový, ale keď sa pozriem na posledných pár rokov, je to niečo, na čo som naozaj hrdý. Počas svojho pôsobenia v Mixeri sme spravili obrovské skoky v technológii a komunite, ktorá zmenila spôsob, ako ľudia premýšľajú o konkurencii v streamovaní.

11. augusta/srpna 2016 sme napísali na našom blogu príspevok „Je to len začiatok“ a oznámili tak, že Microsoft kupuje Beam. Keď som do tejto akvizície šiel ako mladý zakladateľ, úprimne som si nebol istý, čo môžem očakávať. Podpora, ktorú sme od Microsoftu získali, bola pre mňa pokorná a skúsenosť, ktorú som za posledné tri roky získal, je nenahraditeľná.

Mixer a startupy, ktoré som založil predtým, definovali moju pubertu a dospelosť a dnes som pripravený na niečo celkom iné – lasery! Od nepamäti ma fascinovalo, ako sa dá využiť svetlo na vyjadrenie hudby. Ako som vyrastal, sníval som o tvorbe svetiel pre EDM festivaly a turné a chcem sa tomuto koníčku venovať vo väčšej miere.

Aj keď odovzdávam svoj odznak, neodchádzam. Mixer bude vždy mílnikom v mojej kariére a kamarátstva, ktoré som si v našej komunite vybudoval, sú nenahraditeľné. Budem naďalej v pozícii Mixer Partnera a viem, že v ďalších rokoch budem hrdý na titul „Spoluzakladateľa Mixeru“. Je to naozaj neuveriteľná cesta a verím, že aj do budúcna budete niesť rovnaké vzrušenie, ktoré nás priviedlo až sem.

Matt Salsamendi, spoluzakladateľ Mixeru

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár