Microsoft testuje nové príslušenstvo pre Xbox, vydá ho v decembri/prosinci

Xbox One Elite Controller
Špekuluje sa, že Microsoft dnes večer predstaví nové príslušenstvo pre Xbox. V posledných týždňoch sa hovorilo o rôznych veciach. Napríklad o Adaptive Controlleri, novom Elite v2 Controlleri či dokonca o VR headsete.

Aj keď nevieme, či dnes večer Microsoft predstaví všetky tieto novinky alebo len časť z nich, už teraz vieme, že spoločnosť testuje minimálne jeden nový, neohlásený doplnok. Jedná sa o Bezdrôtové vstupné zariadenie s kódovým označením Model 1836. Doplnok je v plnom vývoji a dokonca už teraz bol pri testovaní prítomný finálny prototyp, teda kandidát na sériovú výrobu. Ba čo viac, to zariadenie je už teraz na ňu pripravené. Problém je, že ho neuvidíme tak skoro: Microsoft si vyžiadal embargo do 7. decembra/prosince 2018 na akékoľvek materiály, ktoré by odhaľovali napríklad vzhľad produktu alebo jeho názov.

Microsoft Model 1836

Z dokumentov dostupných v databáze FCC sme ale vyčítali, že prístroj disponuje anténou s podporou 802.11a/b/g/n WiFi (2.4/5GHz), ako aj Bluetooth. Jeden čas tiež disponovalo podporou MIMO, ale z novších reportov zmienky o prítomnosti tohto zosilňovača zmizli. Spomína sa ale, že zariadenie bolo testované s konzolou, presnejšie s Xbox One S, ako aj PC. Jedná sa teda o doplnok na hranie a nie napríklad o doplnok na prácu.

Posledné správy z testovania zariadenia pochádzajú z dnešného dňa a pretože embargo na bližšie informácie o komerčnom produkte platí až do 7. decembra/prosince, existuje možnosť, že prístroj uvidíme už dnes na E3 a na trh bude uvedený tesne pred koncom roka. Ako by mohol vyzerať nový Elite Controller, prezentuje dávnejší únik:

Xbox Elite Controller 2018

via FCC; FCCID.io

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

1 odpoveď

  1. Rado píše:

    skor tablet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *