EA nevyvíja hry pre Switch, pretože o ne nie je záujem

Nintendo Switch Handheld Only

Zrejme si viacerí spomíname na to, ako horlivo EA komentovala, že má záujem vyvíjať hry pre Nintendo Switch. Konzola je na trhu už skoro dva a pol roka a za ten čas Electronic Arts vydala len štyri hry: Unravel Two, Fe, FIFA 18 a FIFA 19.

Dokonca ani tá FIFA nie je na Switchi kompletná a chýbajú jej veci ako kariéra The Journey. Spoločnosť skrátka nesplnila svoj sľub, že sa bude konzole venovať. Dôvodom podľa CEO Andrewa Wilsona je však slabý dopyt po hrách EA na tejto platforme. Dodáva, že hráči, ktorí majú Switch, preferujú hrať ich hry aj tak na inej platforme, či už je reč o PS4, Xbox One alebo PC.

Výsledkom je, že tento rok vyjde na Nintendo Switch iba FIFA 20 (Legacy Edition), teda oklieštená, viacmenej len ľahko prerobená FIFA 19. Edícia totiž ponúkne len aktualizovanú súpisku a tímy, nie novinky ako je pouličný futbal Volta.

Vždy, keď riešime otázku platforiem, pozerám sa na viacero otázok. Prvou je, či hra naozaj vyhovuje danej platforme z hľadiska ovládania a komunity. Druhou je, či komunita hrajúca na danej platforme ocení hru a kúpi si ju tam, alebo na inej platforme? Máme veľa dát, ktoré naznačujú, že veľká časť majiteľov Switchu tiež vlastní PlayStation 4, Xbox One alebo PC a častokrát hrajú hry na niektorej z týchto platforiem, aj keď majú Switch a užívajú si množstvo skvelého obsahu na ňom. Nepovedal by som, že The Sims nikdy nevyjde na Swtich, ale myslím si, že sa nám omnoho viac darí získavať Sims hráčov na iných platformách.

Andrew Wilson na otázku analytika, či EA vydá The Sims na Nintendo Switch

via VGC

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Adam píše:

    Aký dopyt má byť po ich hrách ak z ním urobia 60€ edíciu ktorá je vlastne minuloročná hra len s novými menami?
    EA asi nechápe základy predaja…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *