Mario Kart 8 Deluxe zmešká launch Nintenda Switch o 2 mesiace

Mario Kart 8 Deluxe

Ak ide o ponuku hier, tak launch Nintendo Switch bol celkom skromný, no to zjavne nemalo vplyv na počet predaných kusov. Konzola je v niektorých kútoch sveta dokonca vypredaná a vyzerá to, že len za prvé dni si našla domov u vyše 1 milióna hráčov.

Launch je to teda pozoruhodný, keďže predaje Xbox One po 3 rokoch na trhu mieria na 30 miliónov predaných kusov. Uvidíme, či sa Nintendu podarí zachovať tempo v predajoch a či sa mu podarí husársky kúsok ako v prípade Wii, ktoré prekonalo Xbox 360 aj PS3. O všetkom samozrejme rozhodnú hry. Tých je dnes pomerne málo, ale zas, Zelda zbiera desiatkove hodnotenia všade, kde je o nej reč. Preto možno nakoniec ani nevadí, že Mario dorazí na obrazovky takmer dva mesiace po launchi konzoly.

Nintendo potvrdilo, že dátum vydania Mario Kart 8 Deluxe je stanovený na 28. apríl/duben. Bude to vlastne vylepšená verzia hry z Wii U, s pridanými traťami, upravenou grafikou pre Nintendo Switch a ďalšími menšími vylepšeniami. Výhodou bude možnosť hrať hru na cestách pomocou handheld alebo tabletop modu, aj keď úprimne mám pocit, že obrazovka tabletu je možno primalá vzhľadom k okolitému rámu. Mario Kart 8 Deluxe tiež ponúkne vychytávky ako Smart Steering pre začiatočníkov, možnosť hrať pomocou Joy-Con Wheel Pair volantov alebo vylepšený Battle mód. Inou novinkou je návrat režimu Coin Runners a úplne nový režim Renegade Roundup.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár