5 (mínus 1) hier, ktoré sa odohrávajú na Slovensku

4 Hry, ktoré sa odohrávajú na Slovensku

Kalifornia, New York alebo ázijské metropoly sú dnes tým miestom, kde sa odohráva väčšina obľúbených hier. Lenže svet, to nie sú len tri lokality sveta a sem-tam sa dostaneme v hre aj na miesta, kde by sme to nečakali. Vitajte na Slovensku.

Možno sa to zdá nemožné, no predsa len sa nájde zopár hier, ktoré vám umožnia poprechádzať sa po tejto lokalite – či už v súčasnosti alebo v ďalekej minulosti, o ktorej by vám Studenková mohla hovoriť celé dni. Alebo napísať knižnú ságu, veď dnes je v obľube, aby celebrity písali knihy. No a kam teda môžete zamieriť v hrách, ktoré ste možno hrali alebo sa po prečítaní tohto článku chystáte si ich zahrať?

Splinter Cell: Blacklist

Posledný Splinter Cell si prichystal misiu na Egyptskej ambasáde v Bratislave. Ubisoft však nespravil kópiu mapy 1:1, ale sa ňou skôr inšpiroval, čo však nič nemení na tom, že tu nájdete veľa budov, okolo ktorých zrejme často chodíte, ak žijete v tomto meste. Okrem toho, že si tu všimnete budovu pripomínajúcu Carlton alebo Hviezdoslavovo divadlo, tak tu nájdete bielo-zelené policajné Golfy a električky, ktoré jazdia po meste aj 4 roky od vydania hry. Hra zatiaľ nie je v spätnej kompatibilite, vyšla na Xbox 360.

Far Cry: Primal

Ako to vyzeralo na Slovensku nie 5, nie 10, nie 30, ale rovných 10 000 rokov pred Kristom? Dôveryhodnú odpoveď vám dá možno Far Cry: Primal, ktorý sa odohráva v lokalite umiestnenej niekde medzi Karpatami a Dunajom. To, že si hra ako predlohu vzala mapu z Far Cry 4 (i keď, zmenilo sa tam toho veľa), je však len taký detail. Seriózne, asi nikto nevie, ako vyzeralo Slovensko pred 12 017 rokmi…

…Zdenka?

Far Cry Primal

Euro Truck Simulator 2

Určite ste o ňom aspoň počuli. A potom je dosť veľká šanca, že ste ho buď videli na screenshotoch, videách alebo ho dokonca hrali. Euro Truck Simulator je skrátka klasika, s ktorou si môže každý z nás splniť svoj odveký sen – šoférovať kamión a voziť tovar z bodu A do bodu B. Celkom oddychovka, ktorej podľa mňa do dokonalosti chýba asi len VR podpora na počítači. Snáď pribudne v Euro Truck Simulatorovi 3, až ho jedného dňa vydajú. A pri popularite Farming Simulatoru na konzolách by Euro Truck Simulator 2 na Xbox One (no dobre, tak aj na PS4) mohol byť skutočný fenomén.

Vedeli ste, že Farming Simulator 17 prekonal predaje Final Fantasy XV, Dishonored 2, Watch_Dogs 2 a mnohých ďalších AAA titulov?

Stratený v Európe

Šmakovica z dielne slovenského školstva v časoch, kedy bolo ešte ako-tak kvalitné. Vtedy bol zároveň najväčší boom okolo vstupu Slovenska do Európskej únie (i keď, veľa sa toho nezmenilo, pán priemer je stále rovnaký) a tak chcelo školstvo ukázať Európu žiakom základných škôl zábavnou formou. I rozhodlo sa teda vydať hru Stratený v Európe, ktorú možno ohodnotiť ako ľahký nadpriemer, už len preto, ako vyzerali slovenské hry v roku 2006. Ani vy si na žiadnu nespomínate?

…a číslo 5?

Hľadali sme, pátrali sme, nenašli sme 🙁 To aby sme ju začali vyvíjať.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *