Microsoft má v Xbox Store ukrytú dvojicu xCloud aplikácií

Project xCloud

Microsoft sa už pripravuje na spustenie verejného testu služby xCloud a vyzerá to, že na jeho testovanie budeme využívať samostatné aplikácie.

Tie sa práve objavili v ponuke Microsoft Store, aj keď sú viacmenej skryté pred zrakmi publika. No, alebo aspoň boli do chvíle, než si ich všimol leaker TheWalkingCat. V Xbox Store objavil dvojicu 200MB aplikácií, ktoré nesú označenia xCloud Test Game a xCloud Test Game PAID. Aplikácie sa nedajú zatiaľ nijako stiahnuť, odomknúť ich môžete iba, ak máte aktivačný kľúč a ten pochopiteľne nikto okrem pár vyvolených nemá.

Skutočnosť, že Microsoft má v ponuke aj „Paid“, čiže platenú verziu aplikácie, môže znamenať, že xCloud ponúkne aj určitú formu monetizácie. Mohlo by ísť o príplatok, ktorým si zabezpečíte prístup k streamovacej službe v prípade, že nevlastníte Xbox. Spoločnosť totiž umožňuje nakupovať obsah z Xbox Storu aj cez ostatné platformy, vrátane iPhonu a Androidu, zatiaľ však len cez aplikácie Xbox Game Pass a Xbox.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *