Čo obsahuje 120-stranová kniha v Rainbow Six Siege: Art of Siege Edition?

Art of Siege Guide

Na silvestra sme zverejnili unboxing špeciálnej edície Rainbow Six Siege: Art of Siege Edition, ktorá okrem samotnej hry obsahuje obsiahly 120-stranový manuál. Ak si odmyslíme, že má táto edícia väčšiu krabicu, tak je to práve kniha, za ktorú si tu priplatíte asi 20 eur naviac. Ale netreba sa nechať odradiť cenou, pretože tá kniha je naozaj vec, ktorá vám pri hraní Rainbow Six Siege pomôže.

Samotný Siege je totiž neuveriteľne ťažký a tým, že máte obmedzený čas na to, aby ste si premysleli, s ktorou postavou pôjdete do akcie, vďaka knižke sa môžete o hre dozvedieť podstatne viac a nie je divu, že ho tvorcovia pomenovali ako Taktický manuál. Pretože on to naozaj taktický manuál je, ibaže obohatený o niekoľko zaujímavostí. Hneď na úvod je to História série Rainbow Six, v ktorej tvorcovia hovoria, ako séria začínala, ako sa uberala smerom k nesmrteľným dielom Vegas a Vegas 2 a nakoniec si tu môžeme prečítať aj, čo predchádzalo vytvoreniu najnovšieho dielu. Čo ma prekvapilo je, že sa tu vôbec nenachádzajú zmienky o zrušenom dieli Patriots, ktorý mal vyjsť pôvodne namiesto Siege. Alebo pred Siege? To už nikto nevie.

Rainbow Six Siege Art of Siege Guide

Ďalej sa dozviete, prečo sa Clancyho tím rozhodol pomenovať hru práve Siege a ako sa obliehanie (en: siege) menilo z historickej podoby do podoby modernej, ktorú dnes naozaj využívajú taktické jednotky pri boji proti teroristom alebo iným nebezpečným ľuďom, ktorí ohrozujú životy iných a šíria strach. No a vlastne sa dozvedáte celú pointu hry a súbojov medzi dobrom a zlom v nej. Po týchto úvodných zaujímavostiach už prechádzate do kapitoly, ktorá vám objasní všetko potrebné. Strany 12 až 23 sú venované herným režimom a iným prvkom vrátane kompletného arzenálu zbraní dostupných pre jednotlivé taktické jednotky. Za nimi potom nasledujú dve naozaj obsiahle kapitoly, ktoré vám dajú množstvo cenných informácií a uľahčia vám vašu cestu za levelom 20, s ktorým sa vám odomkne možnosť hrať Ranked Multiplayer. Ten je výslovne určený pre hráčov, ktorí to myslia s Rainbow Six Siege smrteľne vážne a až sa sem dostanete vy, budete mať istotu, že hráte naozaj s profesionálmi – nemusím asi dodávať, že menej odhodlaní jedinci sa na levelovanie skôr či neskôr vyserú vykašľú.

No ale aby som neodbiehal od témy: Strany 24 až 69 sú venované všetkým operátorom, ktorí sú v hre aktuálne dostupní. Z pochopiteľných dôvodov tu nie sú obsiahnuté jednotky z pripravovaných DLC a vôbec nevieme, či Ubisoft v budúcnosti vydá aktualizované vydanie aj s týmito jednotkami. Každému operátorovi je venovaná dvojstránka, ktorá obsahuje jej popis, zbrane, ktorými môže disponovať a v neposlednom rade aj odporúčanie od experta, ktorý vám radí, ako najlepšie danú jednotku využiť. Ako bonus tu je rozpísaná skutočná história všetkých taktických jednotiek v hre obsiahnutých, čiž GSG 9, FBI SWAT, GIGN, SPETSNAZ a SAS.

Na stranách 70 až 111 nájdete pre zmenu detailný popis všetkých máp, ktoré sú v hre aktuálne dostupné vrátane pôdorysu a tipov, ako sa kam dostať. Vy si tak urýchlite akciu a hlavne narozidel od kolegov budete vopred vedieť, ako sa na danej mape orientovať, ak ste ju náhodou uvideli prvýkrát. Za tým už nasledujú také tie typické bonusové veci, konkrétne artworky, tipy expertov a čo na hru vraveli alpha testeri.

No čo, zaujímavá ponuka?

Rainbow Six Siege Art of Siege Edition

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *