Microsoft aj EA ohlásili streamovanie hier do mobilu

Xbox Live Hry na Mobil
Verte-neverte, dnešné mobilné zariadenia už ponúkajú dostatok výkonu na to, aby sme si na nich zahrali vysokokvalitné tituly ako Fortnite, PUBG alebo Black Desert Online. V budúcnosti sa bude situácia prikláňať v prospech mobilov ešte viac a práve tejto budúcnosti sú otvorení dvaja veľkí hráči: Microsoft a EA.

Obe firmy totiž na svojich E3 konferenciách predstavili víziu streamovania konzolových hier do smartfónov. Vzhľadom k veľkostiam hier by sa jednalo naozaj len o streamovanie, no podstata ostáva zachovaná: Mierime do budúcnosti, kde chceme hrať obľúbené hry na tom, čo máme práve po ruke. A ak je to práve v danej chvíli mobil, tak prečo by sme si nemohli zahrať Halo Wars 2 alebo Forzu Horizon tam?

Budeme môcť.

Elctronic Arts predviedla prototyp svojej streamovacej služby, ktorá by obsahovala tituly z ich dielne. Vďaka tomu by sme si mohli na Galaxy S9 zahrať napríklad Battlefield V, Madden NFL 19 alebo Anthem. Podľa toho, čo sme sa behom konferencie dozvedeli, má sa jednať o novú, samostatnú službu dostupnú už toto leto. EA tvrdí, že služba ešte nie je pripravená na svoju premiéru, ale v LA si pre návštevníkov prichystala funkčné demá. V prípade služby nás upútalo aj jej grafické rozhranie, ktoré vyzerá byť vcelku podobné s Netflixom.

EA Cloud Gaming

Že podobné riešenie chystá aj Microsoft, potvrdil Phil Spencer na včerajšej konferencii. V krátkom segmente, kde rozoberal budúcnosť platformy Xbox, potvrdil hneď niekoľko noviniek. Tou najzásadnejšou je, že vďaka cloud streamingu, ktorý momentálne vyvíjajú tímy Microsoft Research, sa môže dostať Xbox na miliardy nových zariadení vrátane PC, konzol a mobilných telefónov. Cieľom Microsoftu je, aby sa streamovali hry v konzolovej kvalite. Zdá sa teda, že Microsoft bude po stránke dostupnosti so svojim riešením zaostávať, ale na rozdiel od EA, môže prísť s ešte rafinovanejším systémom a najmä, Microsoft má prostriedky na to, aby zo streamovania spravil mainstream.

Druhou významnou novinkou bola cloudová umelá inteligencia Microsoft AI, vďaka ktorej bude logika NPC v ďaleko vyspelejšia, než v súčasnosti, kedy sú hry obmedzené iba na lokálny výkon. Druhou novinkou bolo, že sa chystá ďalšia konzola Xbox a aj keď sme ju včera nevideli, je to potvrdenie toho, čo sme vraveli už skôr: Že pozitívne ohlasy k Xbox One X dali zelenú budúcej generácii. Teda ak to ešte možno nazvať generáciu, keďže si konzola s najvyššou pravdepodobnosťou zachová spätnú kompatibilitu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *