Doomsday Heist pochádza zo zrušeného DLC do GTA V

GTA Online Doomsday Heist
Rockstar zakončil rok 2017 majestátne, vydaním novej expanzie The Doomsday Heist do GTA Online. V poradí tretia veľká expanzia do GTA Online priniesla úplne nový príbeh a obrovskú heist misiu, po ktorej je expanzia pomenovaná. Najnovšie sa ale ukazuje, čo sme na Xboxeri písali už skôr – že Doomsday Heist môže pochádzať zo zrušeného datadisku do GTA V.

Expanzia je jednoducho príliš veľká a prepracovaná na to, aby bola súčasťou multiplayeru a už v traileri nám Rockstar ukázal, čo pred nami tajil 4 roky – jetpack, ktorý dotváral mozaiku tajomstva na Mt. Chilliade. Okrem toho samotný Rockstar ešte na začiatku roka 2014 vravel o novom, akciou nabitom príbehovom DLC v hlavnej roli s Franklinom, Michaelom a Trevorom. O datadisku sme odvtedy nič nepočuli a v roku 2015 Take-Two prehlásilo, že expanzia sa nevyvíja. Vydavateľ neskôr doplnil, že Rockstar skúma možnosti vydania príbehového DLC, ale nemajú k tomu čo povedať.

GTA V Casino Heist

Už v roku 2015 ale hráči objavili v kóde GTA V množstvo informácií, ktoré sa ukázali v The Doomsday Heist. Veľký podiel na tom má dataminer Tez Funz alias Fun 2, ktorý ešte v roku 2015 objavil informácie o nových misiách, lúpeži v kasíne, jetpackoch a Clifford. Nebolo jasné, čo to je – mohol to byť názov kasína, mohlo to byť mestečko v oblasti Yanktonu a kľudne to mohla byť príbehová postava. Celkovo sa tu objavili dôkazy o 5 ruských heistoch (Car, Jet), aspoň dvoch arabských misiách (spomína sa arabský plnokrvník) a dvoch misiách pre Trevora.

Neutíchajúca chuť hráčov po singleplayerovom DLC spôsobila, že sa pár vyvoleným modderom a členom komunity dostal do rúk interný dokument, ktorý popisoval tri príbehové datadisky. Jeden zahŕňal Trevora a jeho špinavú prácu pre IAA, ďalší sa zmieňoval o zombie apokalypse, a tretí pre zmenu o mimozemskej invázii. Ako sa expanzie nakoniec vyvinuli? V Doomsday Heist hráči spolupracujú s IAA na záchrane sveta, pribudla tiež tajná misia zahŕňajúca krádež mimozemského vajíčka z havarovaného UFO a zombie… zatiaľ nie sú nikde. A tiež sa ukázalo, že Clifford je pokročilá AI, ktorá pomáha pri záchrane sveta.

GTA V Alien

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *