Bethesda čelí skupinovej žalobe kvôli Fallout 76

Fallout 76
Fiasko, akým je Fallout 76, zrejme bude mať dohru na súde. Bethesda iba pred pár dňami začala prijímať žiadosti o vrátenie peňazí, ale nie každý s ňou pochodil tak, ako sa patrí. Nejednému hráčovi totiž Bethesda oznámila, že ich žiadosť zamietli.

O svoj zážitok sa obzvlášť detailne podelil istý hráč s prezývkou ZPKane. Ešte v deň, kedy si podal žiadosť o vrátenie peňazí, mu Bethesda sľúbila, že akonáhle začne vracať peniaze, dostane ich späť aj on. Už o deň neskôr ale Bethesda prudko zmenila názor:

Zákazníci, ktorí si hru stiahli, nemajú nárok na vrátenie peňazí. Ospravedlňujeme sa za problémy.

Bethesda aj na svojom vlastnom webe uvádza, že zákazníci, ktorí si hru zakúpili digitálne a stiahli počas 30-dennej lehoty, sa automaticky vzdávajú práv na vrátenie peňazí. Možno práve toto pravidlo prinútilo americkú právnickú firmu Migliaccio & Rathod LLP zahájiť vyšetrovanie praktík, vďaka ktorým ťahajú hráči v sporoch s Bethesdou za kratší koniec.

Právnická firma v tlačovej správe uviedla, že plánuje aktívne komunikovať s hráčmi, ktorí sa dožadujú vrátenia peňazí a podať na Bethesdu skupinovú žalobu, v ktorej bude zastupovať poškodených hráčov:

Migliaccio & Rathod LLP momentálne vyšetrujú Bethesda Game Studios za vydanie veľmi zabugovanej hry Fallout 76 a za to, že odmieta vrátiť peniaze PC hráčom, ktorí ju nemôžu hrať kvôli technickým problémom. Hráči, ktorí sa snažili vyžiadať si vrátenie peňazí kvôli nespočetnému množstvu chýb tak nemohli učiniť, pretože si hru stiahli, takže sa musia vysporiadať s nehrateľným zážitkom do doby, než aktualizácie spravia hru hrateľnou.

via SpielTimes (#2)

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *