Microsoft odhalil Xbox Live SDK pre iOS a Android

Xbox Live Hry na Mobil

Presne tak, ako Microsoft avizoval pred pár týždňami, tak teraz odhalil Xbox Live SDK pre mobilné operačné systémy iOS a Android. Jedna platforma však chýba – Nintendo Switch.

Práve zmienky o konzole od Nintenda vyvolali rozruch, pretože sám Microsoft spomínal plány o vstupe platformy Xbox Live na hybridnú konzolu, čím by podľa prieskumov potešil nielen hráčov Xboxu, ale aj hráčov Switchu. Postupne by to totiž znamenalo aj príchod platformy Game Pass a streamovania hier na Switch, lenže nič také sa, k prekvapeniu mnohých, neudialo.

Na dnešnej GDC 2019 konferencii totiž Microsoft predstavil sadu nástrojov pre vývojárov, ktoré umožnia integrovať službu Xbox Live do mobilných hier na iOS a Androide. Vývojárska sada poskytne tvorcom mobilných hier kopu možností. Sada totiž umožňuje podporovať nielen prihlásenie sa cez Microsoft účet, ale tiež zabezpečuje podporu ukladania savov na Xbox Live, podporu správ a party chatu, a v neposlednom rade aj achievementy. Prekvapivo však Microsfot kompletne odignoroval Switch a dokonca zmienky o ňom odstránil aj z pozvánky.

Spoločnosť však na otázku novinára WindowsCentral odpovedal, že v pláne je priniesť nástroje pre vývojárov tam, kde je o ne záujem. Vyhýbavá odpoveď však nemusí nutne znamenať, že o Xbox Live na Switchi nie je záujem. Vzhľadom k tomu, že takéto jednania trvajú podstatne dlhšie (konieckoncov Switch je zároveň konkurencia Xboxu), k ohláseniu podpory Switchu mohlo prísť priskoro.

Microsoft tiež na GDC 2019 predstavil sadu cloudových nástrojov Azure GameStack. Tá zabezpečí vývojárom prístup k službám ako sú PlayFab, enginom ako sú Simplygon či Havok alebo funkciu PlayFab UGC, ktorá umožňuje vývojárom vytvárať obchody s komunitnou tvorbou, akú má napríklad Minecraft.

Sea of Switch
Zdá sa, že Sea of Thieves si nakoniec tak skoro na Switchi nezahráme

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár