World of Tanks 2 nebude, tvorcovia v ňom nevidia zmysel

World of Tanks War Stories
Games as a Service model začal svoju púť pomaly pred vyše 10 rokmi, keď Blizzard vydal prvý World of Warcraft. Za ten čas prišlo na trh niekoľko MMO titulov, ktoré fungujú podobným štýlom, a medzi nimi nájdeme aj World of Tanks.

Obľúbená tanková MMO, ktorá vyšla už v roku 2009, by za bežných podmienok mala dostať aspoň tri pokračovania. Wargaming však nevidí budúcnosť v rozdeľovaní hráčov kvôli vydávaniu nových dielov. Potvrdil, že World of Tanks 2 nebude. Len na PC má táto hra cez 130 miliónov hráčov, a za ten čas vyšla aj na Xbox 360, Xbox One a PS4. V najbližších dňoch sa tiež dočká patchu pre Xbox One X, kde beží v natívnom 4K.

Samotní tvorcovia na otázku o WoT2 povedali veľmi stručne: „Nie“. Hra je podľa nich v neustálom vývoji, čo je jej kľúčom k úspechu. World of Tanks totiž funguje ako služba, ktorá sa postupne rozširuje a updatuje už niekoľko rokov, pričom hráči si môžu nakupovať body, tanky a rôzne vylepšenia. Keďže je hra free-2-play, mikrotransakcie sú jedinou formou monetizácie. K tomu sú v hre po novom dostupné aj príbehové misie.

World of Tanks
World of Tanks
Developer: Wargaming.net
Price: Free

via GamingBolt

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *