Wargaming očakáva 39 miliónov Xbox One do roka 2019

xboxy

Xbox One sa síce nemôže chváliť tak silnými predajmi aké má PS4, ale neznamená to, že by sa nepredával. Na svete nájdeme už teraz veľmi slušný množstvo xboxerov, ktorí už majú One-ko. Do roka 2019 by nás mohlo byť 39 000 000. S takýmto číslom prišli tvorcovia World of Tanks, Wargaming na konferencii GDC. Tam sa zároveň podelili s účastníkmi o očakávaný počet konzol PlayStation 4, ktoré budú predané: 69 000 000. Vlastne ich bude o asi 40% viac. Čo nie je až také zlé, ako sa spočiatku hovorilo.

K týmto číslam Wargaming prišiel v spolupráci s firmami ako je IDG Consulting, Superdata alebo IHS. Teda o čísla sa nepodelilo priamo ani Sony ani Microsoft. Všetky odhady sa ale môžu zmeniť v momente, kedy niektorá z firiem predstaví updatovaný hardvér konzoly. To môže priniesť osoh, ale aj uškodiť, keďže hráči, ktorí už majú súčasnú konzolu, môžu stratiť v dôveru niektorej z firiem. V súvislosti s častými špekuláciami by sme to mali sledovať hlavne u Sony, ktoré údajne plánuje predstaviť PS4K ako polovičnú generáciu, ktorá mierne vylepší výkon PlayStationu, aby mohol fungovať s virtuálnou realitou.

via UberGizmo

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *