Všetko, čo ste chceli vedieť o Nintendo Switch

Nintendo Switch

Nintendo Switch bolo predstavené koncom minulého týždňa a odvtedy už stihli internet zaplaviť hromady správ a detailov o tom, ako bude nová konzola fungovať a čo ponúkne.

Niekedy však človeka miesto hromady slov zaujímajú konkrétne vlastnosti a tak sme sa rozhodli, že to trochu zjednodušíme a že sa dnes pokúsime odpovedať na všetky otázky, ktoré vás môžu zaujímať. Takže poďme rovno na vec.

Čo je Nintendo Switch?

Je to nová hybridná konzola, ktorá stavia na možnostiach. Vďaka docku ju môžete používať doma pri televízore tak ako Xbox One. Viete ju však používať aj na cestách, keďže základnou súčasťou konzoly je tablet.

Aká je výdrž batérie?

Výdrž batérie Nintendo Switch sa líši v závislosti od hry. Čím náročnejšia hra, tým nižšia výdrž batérie. A tak sa výdrž pohybuje na úrovni od 2,5 až do 6,5 hodiny na jedno nabitie. Konzola na nabíjanie využíva nový USB-C port alebo dock.

Nintendo Switch Tablet Detail

Aká je kapacita úložiska?

Nintendo Switch má vstavanú 32GB pamäť, no taktiež podporuje pamäťové karty a to až do 2TB. Je teda pripravená na vzdialenú budúcnosť, kedy už budú bežne v obehu takéto kapacity. Pre zaujímavosť dnes 256GB karta (akú Nintendo ukazovalo na evente) stojí okolo 150€.

Aké médium využívajú hry?

Hry sa dajú stiahnuť buď cez Nintendo eShop priamo do konzoly (resp. na pamäťovú kartu), ale budú predávané aj samostatne v obchodoch. Bude sa jednať o kartičky ako v prípade Nintendo 3DS. Majú však iný tvar a cena hier je vyššia.

Koľko stoja hry?

Bežné AAA tituly sú za cenu do 60€. Menšie tituly a launchové záležitosti majú cenu nižšiu. Napríklad 1-2-Switch stojí do 50€. Očakávame, že ceny budú kalkulované v tradičnom pomere 1€=1$.

Nintendo Switch Game Cards

Je multiplayer na Nintendo Switch zadarmo?

Spočiatku áno. Online služba bude spustená v čase uvedenia konzoly na trh a bude pár mesiacov zadarmo. Spoplatnená bude až na jeseň/podzim 2017. Cena však zatiaľ nebola oznámená. Ako vraví Nintendo, službu bude využívať väčšina multiplayerových hier. Je teda možné, že sa nájdu výnimky.

Čo ponúkne platená Nintendo Switch Online služba?

S platenou službou sa bude dať hrať multiplayer v hrách, no užívatelia sa tiež môžu tešiť na exkluzívne ponuky a zľavy, hlasový chat a online lobby a tiež budú dostávať každý mesiac jednu klasiku zadarmo. Jedná sa o hry zo systémov NES alebo SNES, no budú sa dať hrať len počas toho mesiaca, kedy sú dostupné. Akonáhle začne nový mesiac, hru si treba kúpiť, ak ju chcete ďalej hrať. Niektoré hry tiež budú vylepšené a obohatené o online multiplayer.

Nintendo Switch Online Service

Podporuje Nintendo Switch hry z Wii U, Nintenda 3DS?

Nie. Nintendo Switch nemá optickú mechaniku. Cartridge s hrami majú navyše iný tvar než tie, než pre Nintendo 3DS. Sú tiež hrubšie kvôli väčšej kapacite. Výhodou však je, že hry netreba inštalovať a tak sa dajú hrať okamžite 🙂 Spätná kompatibilita v tejto generácii konzol je dostupná iba na Xbox One.

Aká je cena Nintendo Switch a kedy vychádza?

Nintendo Switch stojí 299€. Vychádza 3. marca/března 2017.

Čo je súčasťou balenia?

Tablet, dock, dvojica JoyCon ovládačov, držiak JoyCon Grip, HDMI kábel, nabíjačka a dve pútka pre ovládače.

Nintendo Switch Contents of the Box

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *