Niekto žaluje Microsoft pre ukradnutie postavy do Gears of War

Gears of War Ultimate Edition

Už sme tu mali prípad, kedy niekto zo Cypress Hill obvinil Rockstar za kopírovanie jeho životného príbehu do GTA San Andreas. Súdny spor pre údajné kopírovanie zažilo aj GTA V, keď sa do hry obula Lindsay Lohan.

A teraz tu máme ďalší súdny spor, v ktorom sa niekto snaží zarobiť milióny dolárov s minimálnou námahou. Tentoraz to je istý pán menom Lenwood Hamilton, ktorý je údajne starým známym Lestera Speighta. Je mi jasné, že tohto Hamiltona nepoznáte, zato Speighta môžete poznať. Nápoveda 1: Gears of War. Nápoveda 2: Cole Train / Augustus Cole.

Hamilton podľa svojich slov mal v minulosti diskutovať so Speightom o možnej postave do videohry. Predstavoval si ho ako svalnatého drsňáka. Mal to byť černoch so zlatým zubom, boxerskými náramkami (vážne neviem ako to nazvať) a keď ste ho videli, nechceli ste ho na**ať. Zhodou náhod teda rovnaká postava, akou je Cole Train v Gears of War. Takže teraz Hamilton žaluje Microsoft aj svojho starého známeho – Lestera Speighta, za ušlý zisk.

Určite sa teraz pýtate, prečo podal žalobu až teraz, 10 rokov po vydaní hry. Hoci je to jedna z najznámejších herných sérií, Hamilton údajne videl hru až začiatkom roka 2016. Vtedy mu ju ukázal synov kamarát a Hamilton tam okamžite uvidel svoju postavu. Na dokázanie viny si dokonca prizval forenzných expertov, ktorí mali dokázať, že postava má rovnaký hlas ako Speight. Asi nestačilo počkať na titulky…

Gears of War Augustus Cole

via VG247

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *