Nintendo Switch s dlhšou výdržou batérie sa začne predávať budúci mesiac

Nintendo Switch

Už dlhšie sa hovorilo, že Nintendo uvedie na trh dva nové modely Switchu. Realita však bola taká, že Nintendo minulý týždeň oznámilo len jeden nový model, Switch Lite. Spoločnosť však začne predávať aj druhý.

Nintendo ho oficiálne neoznámilo a jednoducho len zmienky o ňom ukrylo na svoj web, presne ako sme očakávali. Spoločnosť tak len potvrdila, že pôjde o malý refresh, ktorý po vzore Switch Lite obsahuje nový procesor s nižšou spotrebou.

Výsledkom je, že nový model s označením HAC-001(-01) ponúkne výrazne dlhšiu výdrž batérie. Kým pôvodný model mal výdrž 2,5-6,5 hodín na jedno nabitie, nový Switch vydrží 4,5 až 9 hodín na jedno nabitie. Ako taký konkrétny príklad bola opäť použitá Zelda, tá vybije starý model za 3 hodiny, nový po 5,5 hodinách.

Nový model, so sériovým číslom začínajúcim na XKW sa začne predávať v polovici augusta/srpna vo svete a do Európy zamieri začiatkom septembra/září.

New Nintendo Switch Battery Life
New Nintendo Switch

via NintendoEverything

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *