Nintendo Switch dostane dve Pokémon hry v hlavnej roli s Pikachu a Eevee

Pokemon Pikachu
Nie je žiadnym tajomstvom, že Nintendo bude na tohtoročnej E3. Na čo sa ale zrejme mnohí tešia, je ohlásenie novej Pokémon hry pre Nintendo Switch, ktorá, zdá sa, bude rebootom značky. A s celkom zvláštnym menom.

Už včera sa administrátorka fóra ResetEra podelila s hráčmi o tom, že obdržala informáciu o možnom odhalení novej Pokémon hry pre Nintendo Switch tento mesiac. K ohláseniu by malo dôjde zrejme v poslednom týždni, pričom ďalšie detaily k hre by sme mali vidieť na E3. Zaujímavé je včerajšie vyjadrenie, že názov nových hier, ktoré budú dve, môžu upútať pozornosť už len preto, že majú blízko ku hre, ktorú máme už dva roky dostupnú na mobiloch – Pokémon GO.

Túto informáciu však dnes na internet doplnil únik. Na kontroverznom fŕoe 4chan sa objavila fotografia dokumentu, na ktorej vidíme údajný program Nintendo Spotlight E3 konferencie, ktorá sa bude konať 12. júna/června14:00 nášho času. Podľa dokumentu by sme mali uvidieť sumár konzoly Nintendo Switch, ďalej odhalenia hier Super Smash Bros. Showdown, závodov Star Fox: Grand Prix, Fortnite, Paper Mario: The Cardboard Chronicles, Metroid Prime 4: Isolation, Spyro Reignited Trilogy, nového DLC pre Super Mario Odyssey, nového Yoshiho, Octopath Traveller, Mario Tennis Aces alebo Pikmin World.

Nintendo Spotlight E3 2018

Nás však zaujímajú dva tituly: Pokémon: Let’s Go Pikachu!Pokémon: Let’s Go Eevee!. Zaujímavé je, že názvy titulov skutočne odpovedajú informácii od administrátorky fóra. Na názvoch je zaujímavé aj to, že sa v nich nachádzajú mená pokémonov prvej generácie. O chystaných hrách sa totiž už minulý rok hovorilo, že by mali predstavovať reboot série. Ak by boli štartéri z Gen. 1, mohlo by to potvrdiť legitimitu onoho staršieho leaku. Vyššiu legitimitu aktuálnemu úniku však dodáva fakt, že Nintendo si tento týždeň zaregistrovalo doménu www.pokemonletsgopikachu.com. Registrácu vykonala firma CSC Corporate Domains, Inc., ktorá je tiež zapísaná v údajoch domény www.pokemon.com.

Pokémon Let's Go Pikachu Logo

Lenže tu informácie o nových Pokémon hrách nekončia. Podľa toho, čo ešte zverejnil portál Eurogamer, by sa hry mali odohrávať opäť v Kanto regióne. Zaujímavé je, že pôvodne malo ísť o reboot Pokémon Yellow – čo je sčasti pravda, keďže starterom bude Pikachu – avšak došlo k viacerým zmenám. Na tom, čo má byť údajne uniknutý obrázok priamo z gameplayu, môžeme pre zmenu vidieť, že hráč jazdí na Laprasovi, na pleci má Eevee a priamo na mape sa nachádzajú pokémoni ako Vaporeon, Tentacool alebo Magikarp. Teda skoro ako v Pokémon GO, kde sú pokémoni viditeľní na obrazovke. Titul by tiež mal dokonca ponúkať rovnakú metódu chytania pokémonov ako v Pokémon GO a možné je aj prepojenie mobilnej a Switchovej hry cez Pokémon Bank.

Pokemon Eevee Leak

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *