STALKER 2 bol ohlásený na rok 2021!

STALKER 2
Legendárny černobylský horor sa dočká pokračovania! Po rokoch, kedy to vyzeralo so značkou všelijako a dokonca sa hovorilo o absolútnom zrušení projektu, štúdio GSC Game World ohlásilo STALKER 2.

Že sa nejedná o vtip, dokazuje už samotné prehlásenie ukrajinského štúdia, ktoré potvrdilo, že na hre skutočne pracuje. Dokonca na stránke hry potvrdilo, že plánujú vydanie hry v roku 2021, dokedy je možné, že hra vyjde už aj na ďalšie konzoly. Plány okolo konzol totiž nie sú celkom jasné a hoci sa vraví o vydaní PlayStation 5 na rok 2020, u Xboxu to vyzerá skôr na nástupcu Xbox One, ktorý si zachová plnú spätnú kompatibilitu, keďže bude vychádzať z podobnej architektúry.

Za zmienku okolo Stalker 2 stoí aj to, že hra bola prvýkrát ohlásená v roku 2010, ale už o dva roky bola zrušená. Takže dúfame, že tentoraz sa nebude história opakovať. Bola by to škoda pre sériu, ktorá predala 5 miliónov kópií celosvetovo (a už za prvé 2 týždne predala len v bývalom sovietskom bloku 500 000 kusov) a ďalších 5 miliónov kníh.

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár