Nintendo očakáva 10 miliónov predaných Switchov behom nasledujúceho roka

Wii U bol čistý fail, ale nevyzerá to, že by sa história opakovala. O nový Switch je stále veľký záujem a Nintendo verí, že v priebehu nasledujúceho fiškálneho roka môže predať cez 10 miliónov kusov. Pre porovnanie, Xbox One má pod 30 miliónov predaných kusov.

Nintendo chce predať toľko konzol do 31. marca/března 2018, kedy mu končí fiškálny rok. Aby sa firma priblížila k vytúženým číslam, zvýšila tiež výrobné kapacity a miesto pôvodných 8 miliónov plánuje vyrobiť 16 miliónov, keby dačo. Firma chce takto reagovať na počiatočné predaje, ktoré prekonávali očakávania a dokonca spôsobili, že konzola bola v niektorých častiach sveta vypredaná behom chvíle. Napríklad vo Veľkej Británii v Spojenom Kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska už u predajcov svietilo červené Out of stock.

Len behom prvého týždňa predal Switch 1,5 milióna kusov, čím sa stal najrýchlejšie predávanou konzolou v histórii Nintenda. Switch tak dokonca prekonal Wii, ktoré počas svojej existencie predalo 101,6 miliónov kusov.

via The Wall Street Journal

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *