Nintendo bude naďalej podporovať 3DS, nie však Wii U

New Nintendo 3DS

Keď Nintendo formálne predstavilo Switch, začalo sa hovoriť, že je to začiatok konca 3DS a Wii U. Reggie Fils-Aimé však povedal, že to nie je pravda a vysvetlil, prečo.

Podľa neho je Nintendo Switch naďalej primárne domácou konzolou, ktorej vlastnosťou je, že si ju môžete vziať so sebou. Batéria však stačí na jednu cestu, ale rozhodne nie na hranie sa s konzolou niekoľko dní. Fils-Aimé v rozhovore povedal, že konzoly budú koexistovať a že v tejto koexistencii nevidí problém. Nintendo 3DS má podľa neho výhodu v tisícke dostupných hier a dokonca sa má v budúcnosti dočkať ďalších hier. Nintendo Switch naopak ponúkne nové, svieže zážitky ako napríklad Steep alebo Skyrim.

Rozdiel je samozrejme aj v cene konzol, keďže jedna je myslená od začiatku ako prenosná, kým druhá je hybrid s výkonnejším hardvérom. Odlišná cena sa týka aj online hrania. Ako už Nintendo oznámilo, tak Nintendo Switch bude mať platený multiplayer, presne ako Xbox. Šéf Nintendo of America chápe, že to ľuďom prekáža, ale udržovanie serverov nie je lacná záležitosť a Nintendo už investovalo nemalé peniaze do budovania – ktoré sa im nevrátili.

Nintendo Switch

via Sector

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár