Aké novinky ohlásilo Nintendo na E3?

Nintendo Switch
Nintendo pred malou chvíľou dokončilo svoju E3 2018 Showcase, na ktorej odprezentovalo viacero noviniek chystaných na najbližšie dva roky. A začneme hneď dvomi, ktoré sa týkajú dnešného dňa.

Nintendo presne podľa špekulácií oznámilo Fortnite: Battle Royale, ktorý je dostupný už teraz celkom zadarmo pre Nintendo Switch. Podobne ako v prípade chystanej mobilnej verzie, aj tu je dostupná iba Battle Royale režim a nie kampaň Save the World, ktorá je tak naďalej dostupná len pre Xbox One, PS4 a PC. Podľa dostupných informácií to navyše nevyzerá, že by bola Switch verzia obmedzená. Hra ponúka aj naďalej boje pre 100 hráčov a to buď v Solo alebo Squad zápasoch. Prisľúbené sú dokonca aj týždenné updaty a prísun nových eventov.

Okrem toho Nintendo potvrdilo, že už dnes vychádza Paladins na Nintendo Switch a má  k dispozícii Founder’s Pack za 39,99€. Jej vývojári už skôr potvrdili, že hra podporuje crossplay medzi Switchom a Xbox One. Samotná konferencia sa spočiatku sústredila na ohlásenia spojené s už skôr ohlásenými titulmi, ku ktorým boli oznámené dátumy vydania alebo dodatočné novinky. Dozvedeli sme sa tak, že Pokéball určený pre Pokémon: Let’s Go! Pikachu a Pokémon: Let’s Go! Eevee bude ukrývať Mewa, ktorého hlas môžeme počuť po zatrasení.

V kratšom zostrihu sme sa tiež dozvedeli o pripravovaných hrách, z ktorých niektoré vyjdú ešte tento mesiac. Presnejšie sa tu ukázal Starlink: Battle for Atlas, nový Minecraft (Better Together), Just Dance 2019, Dragon Ball FighterZ, Crash Bandicoot N.Sane Trilogy, FIFA 19, Carcassone, ARK: Survival Evolved, PixARK, Wasteland 2: Director’s Cut, SNK Heroines, Monster Hunter: Generations Ultimate, Wolfenstein 2, Splatoon: Octa Expansion, Captain Toad: Treasure Tracker alebo Dark Souls: Remastered. Potvrdený tiež bol Overcooked 2, ktorý vychádza 7. augusta/srpna s podporou co-opu, novými surovinami, postavičkami a možnosťou hádzať suroviny po kuchyni pre rýchlejšie kuchtenie.

Ďalej sme sa dozvedeli, že Octopath Traveller dostane už 14. júna/června nové demo, z ktorého si hráči môžu preniesť postup do plnej hry. Nevedno, či nahradí aktuálne demo Octopath Travellera, ktoré je naň dostupné už pár mesiacov. Samotná hra vychádza 13. júla/července a to exkluzívne pre Switch.

Ďalšou novinkou je mecha titul Daemon X Machina s vydaním naplánovaným na rok 2019. Hneď po nej sa objavilo ohlásenie veľkej expanzie Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country. Pod dlhočíznym názvom sa ukrýva meno nového, veľkého storyline DLC, ktoré vyjde dokonca aj ako samostatná hra. Až také bude veľké. Vydanie digitálneho DLC je naplánované na 14. septembra/září, krabicovka vychádza o pár dní neskôr – 21. septembra.

Za ňou nasleduje ohlásenie novej časti Super Mario Party pre Nintendo Switch. Hra ponúkne kopu minihier a pokúsi sa vyťažiť maximum zo sociálnych možností Switchu. Umožní tak hrať v lokálnom co-ope na jednej alebo viacerých konzolách. Len na jednu konzolu sa môžu pripojiť štyria hráči a tak sa môžeme pokojne stretnúť s co-opom pre ôsmych hráčov. Súčasťou zážitku sú aj kompetitívne minihry.

 

 Prekvapením je možno oznámenie novej ťahovky Fire Emblem: Three Houses. Táto vychádza čisto na Switch a bude sledovať príbeh troch súperiacich rodín. Z traileru, ktorý v nás tak nejak zanechal dojmy a lá Game of Thrones, sme vyčítali, že hra bude aj tentoraz klásť veľký dôraz na príbeh. Bohužiaľ, presný dátum nepoznáme a len orientačne vieme, že to bude niekedy na jar 2019.

Celé to nakoniec zavŕšilo predstavenie Super Smash Bros. Ultimate, ktoré vyzerá byť jednou z najväčších mashup bojoviek, aké kedy uzreli svetlo sveta. Potvrdených totiž bolo až 60 hrateľných postáv z najrôznejších hier, na ktoré si spomeniete. Okrem postavičiek zo známych sérií Mario, Donkey Kong a The Legend of Zelda, natrafíme aj na Sonica, Clouda z Final Fantasy VII, Bayonettu, Mega Mana, Pac Mana, Solid Snake-a z Metal Gear Solid alebo Ryu zo Street Fighteru. Zahrnuté sú postavy z celkovo 31 hier.

Super Smash Bros Ultimate

Vskutku vyčerpávajúce ohlásenie hry nám stihlo predviesť, že niektoré z postáv sa dočkajú viacerých foriem, ktoré sa líšia vizuálom aj hlasom. Aby toho nebolo málo, dostupné budú aj Omega a Echo formy, ktoré ponúknu aj vlastné bojové vlastnosti. Okrem toho v hre narazíme na staré aj nové mapy. Medzi arénami sme mali možnosť vidieť Shadow Moses Island alebo vežu z novej Zeldy. Nintendo oznámilo aj to, že hra bude podporovať všetky doterajšie Amiibo figurky a dokonca sa do predaja pre ostrieľaných hráčov vráti GameCube Controller. Na konci prezentácie sme sa dozvedeli, že Super Smash Bros. Ultimate vychádza 7. decembra/prosince 2018.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *