Assassin’s Creed: Odyssey ponúkne boje pre 300 vojakov

Assassin's Creed Odyssey
Ubisoft tento týždeň predstavil Assassin’s Creed Odyssey a ponúkol nám pohľad na viacero zaujímavostí. Bude sa jednať o najstaršiu hru v sérii, odohrávajúcu sa celé štyri storočia pred vznikom Rádu skrytých. Sústrediť sa tu budeme na dlhoročnú vojnu medzi Aténami a Spartou, ktorú zažijeme práve z pohľadu Leonidovho rodu.

Ubisoft ale na konferencii nepovedal všetko. Dodatočné zaujímavosti sa objavili na oficiálnom webe a k ohláseniu hry len rok po Origins mal čo povedať aj CEO Yves Guillemot. Na začiatku roka 2016 povedal, že Assassin’s Creed si dáva pauzu a prechádza na nový cyklus, pri ktorom už nebude vychádzať každoročne.

Že to neboli len plané sľuby, sme videli minulý rok, kedy sa po dvojročnej odmlke objavil Origins. Prekvapilo nás ale, že miesto ďalšieho DLC obsahu uvidíme ďalšiu AAA hru. Dôvod? Bola pripravená na ohlásenie. Ubisoft Quebec na nej pracoval už tri roky a hra bola v takom stave, kedy mohla byť predstavená. Doplnil ale, že nejde o návrat do starých koľají a že skôr by malo ísť o výnimku.

Ďalšou novinkou sú obrovské boje. Ubisoft na webe hry doplnil k tejto novinke dodatočné detaily. Je zrejmé, že sa inšpirovalo sériou Dynasty Warriors od Koei Tecmo, ktorá ponúka rozsiahle bitky a tento rok dostala ďalšie pokračovanie. Preto v Assassin’s Creed Odyssey zažijeme obrovské bitky s 300 vojakmi, rozdelených medzi Spartu a Atény. Ďalšou novinkou je, a to po stránke príbehu, viaceré konce a viac ako 30 hodín dialógu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *