EA odkazuje: Nepáči sa vám Battlefield V? Nekupujte ho

Battlefield V

Úprimne, marketing EA v prípade nového Battlefieldu V je prinajmenšom zvláštny. Po vskutku kvalitnom marketingu predošlej hry tu máme len zhluk videí, ktoré ani nestoja za zmienku, lebo sú krátke a nemajú žiadnu výpovednú hodnotu o hre. A aby toho nebolo málo, hra sa stretáva s kritikou kvôli veciam, aké nesadli každému.

Asi najčastejším bodom kritiky je, že na obálke hry je žena. Kým niektorí kritizujú, že ženy vo vojne neboli vôbec, skutočnosť je taká, že sa jej zúčastňovali. Nutno ale dodať, že to bolo predovšetkým na východnom fronte, keďže ani talianski povstalci ani briti nepúšťali do konfliktu ženy v takej veľkej miere. EA toto rozhodnutie, pustiť ženy do vojny medzi Britániou a Nemeckom, dlhodobo obhajuje.

Patrick Söderlund sa najnovšie vyjadril tak, že vývojári nemajú záujem čeliť kritike preto, že diverzifikujú herný priestor. “Myslím si, že títo ľudia tomu nerozumejú a tak máte dve možnosti: buď to akceptujete alebo si tú hru nekupujte. Uspokojím sa aj s jednou aj s druhou možnosťou,” povedal v rozhovore. Na adresu ľudí, ktorí tvrdia, že prítomnosť žien v hre je historicky nepresná, dodal: “Toto sú nevzdelaní ľudia. Nechápu, že ide o možný scenár a počujte: je to hra.”

Počas tohto týždňa sa k afére vyjadril aj šéfdizajnér hry, Lars Gustavsson. Pre The Verge povedal, že ostal prekvapený z negatívnych reakcií, najmä preto, že si ju mnoho hráčov žiadalo: “Ak by som mal dostať dolár za každý rozhovor, kde sa nás ľudia pýtali na absenciu žien, bol by som boháč. Takže keď sme sa k tomuto rozhodnutiu konečne odhodlali, tak nás to prekvapilo.”

via The Verge

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    hráči su kreténi. 80% nevie hrať battlefield a všetko potom hejtuje. Ženy dávať do tejto hry je kravina. Mne to až tak nevadí, ale toto je prvok, ktorý nijak nezlepší sériu. Skor, keby bf urobili menej arkádový, viac k realite, lebo ak snajperkou dostane hráč z 2 metrov hedku a nezomrie, tak tu nieje všetko v poriadku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *