EA tento rok ukončí vývoj Battlefield V

Battlefield V Year 2 Edition

Keď EA a DICE predstavili Battlefield V ako titul, ktorý sa bude postupne rozširovať, už na tom niečo nehralo. A obavy hráčov sa ukázali ako pravdivé.

EA totiž pod „Game-as-a-Service“ označením myslela, že vydá menšiu hru, než akou bol pri vydaní Battlefield 1 a funkcie, ktoré boli niekedy samozrejmosťou, budú do hry postupne pridávané formou bezplatných updatov. Pretože platiť za niečo, čo hráči mali predtým k dispozícii, by po fiasku so Star Wars Battlefront II nebolo asi najlepšie.

Lenže, ak by sme boli priveľmi optimistickí, znamenalo by to, že sa bude Battlefield V postupne rozvíjať a pôjde o najväčší simulátor 2. svetovej vojny, ktorý sa rozšíri ďaleko za hranice bojov spojencov a nacistov (v hre sú označení ako Nemci). Lenže to tak celkom nebude pravda, pretože vývoj hry už o dva mesiace skončí.

DICE oznámilo, že po súčasnej kapitole, ktorou je Into the Jungle, môžu hráči očakávať už jeden posledný content update, ktorý vyjde v júni/červnu a prinesie do hry celkom nový obsah so zameraním sa zrejme na sever Afriky.

Po tomto update bude hra dostávať už len pasívnu podporu, čo znamená, že hráči budú dostávať týždenné odmeny v podobe Battlefield Currency alebo Company Coin, takže si hráči budú môcť odomknúť obsah, ktorý predtým nemohli. V pláne je tiež oživenie serverov #FridayNightBattlefield, kde si môžu hráči zahrať v uvoľnenejšej, priateľskej atmosfére. Takisto sú v pláne Throwback Thursdays, kde každý štvrtok môžu hráči očakávať akýsi návrat k starším hrám.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár