Battlefield V predstavený a zanechal v nás rozporuplné reakcie

Battlefield V
EA pred malou chvíľou plne predstavila nový Battlefield V. Po návrate do prvej svetovej vojny tak prichádza pokračovanie, o ktorom samotné DICE hovorí, že už nebude taký istý ako doposiaľ. Čo je na tom pravda?

Ak ide o časové zasadenie hry, tak tu sa žiaden veľký prevrat nekoná. Presne podľa očakávaní sa bude Battlefield V odohráva v čase 2. svetovej vojny. DICE ale sľubuje, že tentoraz chce pokryť celý konflikt a tak sa pozrieme aj na miesta a udalosti, ktoré doterajšie WW2 hry nepokryli. Platí to ako pre singleplayerový mód War Stories, tak pre prerobený multiplayer. Z toho, čo sme mali možnosť vidieť, Battlefield V bude viac o kooperácii. Stelesnením toho bude režim Combined Arms pre štyroch hráčov. Pôjde pritom o procedurálne generovanú kampaň za nepriateľskou líniou. Spolupráca bude dôležitá a to až do takej miery, že chyba jedného hráča môže znamenať smrť celej čaty.

Aj keď sme nemali potvrdený battle royale mód, tak v hre sa objavia veľkolepé boje. Tentoraz pôjde o Grand Operations, ktoré budú predstavovať akúsi multiplayerovú kampaň kombinujúcu viaceré režimy, viaceré mapy a bude obohatený o naratív nepovedaných príbehov z druhej svetovej. V režime nebudú chýbať boje medzi pechotou, tankami, zajazdíme si na Jeepoch a tiež môžeme vidieť bojové lietadlá.

Po technickej stránke môžeme očakávať niekoľko zásadných inovácií. V prvom rade hráči budú môcť strieľať aj pri šmýkaní sa na chrbte a zaujme aj možnosť prestrieľať sa stenami budov, ak hráči použijú dostatočne silné zbrane. Takisto po sebe tanky alebo padajúce lietadlá zanechajú krátery a spustošenú zem, pre realistickejší dojem z prebiehajúceho boja. Gameplay sa tiež inšpiroval Fortnitom. Hráči budú môcť vytvárať opevnenia, ktoré bude možné doplniť stacionárnym gulometom. Explóziám pribudnú tlakové vlny, ktoré odstrčia hráča ďalej alebo ho môžu dokonca zhodiť na zem.

Prírastkom do hry bude aj nový systém vylepšovania squadu The Company, kde si hráči budú môcť vytvoriť vlastné co-op oddiely. DICE dodáva, že spolupráca tímu bude dôležitá a náležite odmenená. Iba spoločnými silami totiž partie odomknú vylepšenia a doplnky pre jednotlivé classy, z ktorých budú tímy pozostávať. Tieto partie je možné kedykoľvek povolať do boja a hranie multiplayeru s nimi má byť podľa DICE zábavnejšie, než doposiaľ. Na bojisku už potom uvidíme veci ako napríklad ikonický tank Tiger I alebo gulomet MG-42. Z nejakého dôvodu tiež vidíme európskych vojakov vyzbrojených japonskými katanami, kovové ruky a presaturované farby.

Ďalšou zaujímavosťou je, že hra nebude mať Premium Pass. Hráči už nebudú platiť za mapy ani módy a hra nebude pay-2-win, čo EA vypichla hlavne kvôli fiasku s Battlefront 2. Hra prejde na GaaS model a pravidelný prísun obsahu bude prezentovaný ako Tides of War. Jednotlivé sezóny budú prinášať nové mapy, nové vozidlá, nové zbrane, časovo obmedzené eventy, nové psie známky a emblémy, maľby na tvár, skiny vojakov a skiny zbraní. Áno, pribudne customizácia postáv a je možné, že práve tu sa stretneme s in-app nákupmi. Prvá sezóna s názvom Fall of Europe začína v čase vydania hry a bude sledovať udalosti v priebehu prvých 7 mesiacov od vypuknutia vojny.

Battlefield V vychádza 19. októbra/října v štandardnej edícii, no už o tri dni skôr bude dostupná Deluxe Edícia. A už 11. októbra bude hra dostupná cez EA Access vo forme 10-hodinového trialu.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

2 komentáre

  1. Danny píše:

    Nevim proč to na youtube tolik hejtujou cvičený opice.. překvapilo a těším se!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *