EA začína redukovať post-launch podporu pre Battlefield V…

Battlefield V
“Nepáči sa? Nekupujte,” povedal v minulosti Patrick Söderlund v reakcii na kritiku, ktorú zožal Battlefield V pred vydaním. Tento výrok ho stál miesto, keďže hráči ho vzali za slovo a predaje nensplnili očakávania. A vyzerá to, že hru čakajú ešte horšie časy.

Skutočnosť, že hra nebola hotová pri vydaní, sa EA snažila zaškatuľkovať do tvrdenia, že ide o “live service” hru. Problém je však v tom, že vďaka znižujúcim sa predajom hra nedostane ani niektoré veci, ktoré boli v minulých častiach samozrejmosťou. Zahŕňa to napríklad Rent a Server funkciu, s ktorou si hráči mohli v minulosti prenajať servery na mesačnej báze. Vlastný server zároveň znamenal, že ste si mohli sami prispôsobiť pravidlá hry podľa svojich predstáv. Mohli ste tak napríklad upraviť mapy, ktoré sa na serveri hrajú (dobré pre achievement hunterov) alebo upraviť dĺžku maximálnej hracej doby.

K téme sa ďalej vyjadril youtuber SkillUp, ktorý sleduje dianie okolo série Battlefield dlhšie. Na Twitteri okomentoval správu tým, že EA oklieštilo post-launch podporu Battlefieldu V, vďaka čomu hra nedostane toľko máp, režimov a funkcií, koľko mala dostať. V podstate to znamená, že Battlefield V prejde do úsporného režimu skôr, než sa čakalo. A že to nie je pri EA žiadnym prekvapením, dosvedčujú udalosti po vydaní Star Wars: Battlefront 2, Mass Effect: Andromedy alebo Need for Speed: World.

Battlefield V Roadmap

via Gamesite

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Jeden komentár

  1. Dudu14 píše:

    A je to tu EA u mňa klesá hlbšie a hlbšie…Pochybujem, že niečo od nich ešte kúpim poslednú chybu som urobil teraz s BFV aj keď len za 22€…Ale ak toto myslia vážne tak dovi dopo…Zbohom EA poznali sme sa…:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *