Nintendo ohlasuje Pokémon Crystal pre 3DS

Pokémon Crystal
Len pár týždňov po vydaní štyroch Pokémon hier oznamuje Nintendo ďalšiu. Najnovším ohlásením je Pokémon Crystal, port prvej hry v sérii, ktorá umožnila hráčom zvoliť si pohlavie hlavnej postavy.

Pokémon Crystal bol pôvodne predstavený pred 17 rokmi a do série priniesol niekoľko vylepšení. Pribudla sem možnosť zvoliť si pohlavie hlavnej postavy, ako aj animácie počas súbojov. Okrem toho hra predstavovala akúsi ultimátnu kolekciu hier z kolekcie Gold/Silver/Crystal, ktorá priniesla do pokémonieho sveta 2. generáciu.

Zameraná je predovšetkým na zbieranie legendárnych Pokémonov. Prvýkrát v histórii sa dokonca objavila špeciálna zvučka pri súbojoch s nimi a hráči tu dostali možnosť získať všetkých troch legendárnych psov – Entei, Raikou, Suicune – ktorých je treba chytiť predtým, ako sa proti hráčovi postaví Ho-Oh. Nová verzia Pokémon Crystal tiež umožní v bonusovom queste chytiť Celebi.

Pokémon Crystal 3DS

Súčasťou inovovanej hry je aj podpora platenej služby Pokémon Bank, s ktorou sa dajú presúvať chytení pokémoni do novších hier vrátane Ultra Sun a Ultra Moon. Čo sa obchodovania týka, podporuje tiež Link Trades (vzájomné obchodovanie) a Link Battles (vzájomné súboje) s kamarátmi, ktorí vlastnia hry na Nintende 3DS. Time Capsule pre zmenu umožňuje tradovať pokémonov z hier Pokémon Red, Blue a Yellow: Special Pikachu Edition.

Pokémon Crystal vychádza 26.1.2018 v digitálnej a krabicovej podobe. Rovnako tak vyjde nová edícia New Nintendo 2DS XL Pikachu Edition. Súčasťou balenia je 4GB microSDHC karta a nabíjačka.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *