NintenDiár: Pokémon Picross je chytľavá free-2-play zo sveta Pokémonov

Pokemon Picross

Jedna z vecí, s ktorou v poslednej dobe zabíjam čas, je hra Pokémon Picross. Narozdiel od klasických pokémon hier, na ktoré nedám dopustiť (momentálne si idem po Omega Ruby), toto je taká oddychovka, ktorou si môžete urýchliť cestu vlakom alebo čakanie na fajront, pokiaľ ste v práci už dokončili všetko a neviete, čo ďalej. Pre také situácie je Picross ako stvorený a popravde by nebolo odveci, keby táto hra vyšla aj na mobily. Ale teraz je dostupná len pre Nintendo 3DS. Tam sa dá stiahnuť zadarmo, je to free-2-play, o ktorom poviem neskôr.

Princíp samotného Picrossu je veľmi jednoduchý. Je to vlastne taká križovka, v ktorej miesto písmen zvýrazňujete štvorčeky a tie vám vo výsledku vytvoria obrázok Pokémona. Každý získaný pokeš má určitý skill, ktorý môžete potom použiť pri riešení ďalšej „hádanky“. Tých hádaniek je tu neúrekom. Čo viem, tak je tu až 700 rôznych hádaniek, kde každá reprezentuje iného pokémona a niektoré prezentujú Mega evolúcie. Tie sa začali objavovať v hrách Pokémon X/Y a Omega Ruby/Alpha Sapphire a sú to vlastne také dočasné, ultimátne levely pokémonov s obrovskou silou. Len tu sa to s tými Mega evolúciami trochu komplikuje. Kým v klasických hrách je treba mať Megaprsteň a príslušný Mega Stone, tu je treba zaplatiť 500 Pikritov, aby ste odomkli Mega Pencil. A tu sa dostávame k free-2-play obmedzeniam. Nejaké drobné dostávate za plnenie úloh, za achievementy (yay!), ale najviac ich získate nákupom za reálne peniaze. Teda tu je ten F2Pes zakopaný.

Pokémon Picross

Výhodou je aspoň to, že hra vám vyjde v ústrety a prvýkrát vám umožní kúpiť si 1000 pikritov za symbolickú cenu, ale sú to len jednorázové ponuky. Ja som celkovo na 2000 pikritov minul asi 10€ do dnešného dňa. S ich pomocou som odomkol veľa ďalších stagov, takže som teraz asi v polovici hry. Len som teda ešte nekupoval Mega Pencil a v blízkej dobe tak ani neplánujem učiniť. Na ňu by som si chcel totiž zarobiť plnením questov u jednotlivých Picross hádaniek. Každý Pokémon tu má totiž 3-4 questy, za ktorých dokončenie získate pikrity a z času na čas aj dlaždice, z ktorých získate dve obrovské dlaždice symbolizujúce dvoch legendary pokémonov. Akí to sú, to nechcem spoilovať 😉

Ak vás tento stručnejší popis zaujal, tak potom viete, kde si hru môžete stiahnuť –> Nintendo eShop na vašom handhelde a tam zadarmo. Inak ešte jedna vec, ak miniete svoje „HP“, máte možnosť si ho obnoviť za 10 pikritov (alebo počkať, kým sa dobije po nejakom čase). Radšej čakajte, než aby ste si ho obnovili, zbytočne si miniete pikrity.

Zaujímavosť na záver: Pokémon Picross bol pôvodne ohlásený pred 17 rokmi (1999) pre GameBoy a GameBoy Color. Pracovali na nej tí istí tvorcovia ako dnes!

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *