Apple TV dostane podporu pre Xbox One S Wireless Controller

Xbox One Winter Forces Wireless Controller

Okrem toho, že Apple včera predstavil stojan k monitoru za 999$, spoločnosť tiež oznámila podporu pre Xbox One S Wireless Controller na Apple TV.

Ide o veľkú zmenu, pretože užívatelia, ktorí chceli hrať hry na Apple TV, si museli zakúpiť dodatočný ovládač s certifikátom Made for iPhone. Kvalitatívne sa však tieto ovládače nikdy nerovnali prémiovým zážitkom, aké si môžeme vychutnať pri hraní hier na Xbox One a PS4, čo prinútilo Apple zamyslieť sa a zaviesť podporu pre bezdrôtové ovládače z Xbox One S, Xbox One X a PlayStation 4 aj na svojej streamovacej krabičke.

Podpora prichádza krátko po tom, ako Apple oznámil vlastnú predplatnú hernú službu Apple Arcade na štýl Game Passu, s rozdielom, že sa zameria na hry dostupné pre iPhone, iPad, Apple TV a na Mac. Služba má podporovať viac ako 100 hier a dostupná má byť na jeseň/podzim vo viac ako 150 krajinách.

Prekvapivo, medzi oznámenými hrami pre Apple Arcade je aj niekoľko záležitostí, ktoré sme videli už skôr a mali namierené aj na Xbox. Zahŕňa to napríklad zeldovskú 3D adventúru Oceanhorn 2 alebo projekt The Last Night, ktorý bol oznámený ešte počas E3 2017 pre Xbox, ale z finančných dôvodov bol projekt neskôr pozastavený.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *