RECENZIA Just Dance 2020

Just Dance 2020

Priznám sa, že nepatrím medzi tých, ktorí by holdovali každoročnému vydávaniu značiek, ktoré sa v princípe nemenia. Napríklad nechápem, prečo ľudia kupujú za 70€ stále to isté kopanie do lopty alebo ten istý basketball, ktorý je dokonca z roka na rok horší.

Lenže potom sú tu hry, ktoré sú vo svojom jadre rovnaké, ale ponúkajú vždy niečo úplne nové. To je prípad Just Dance 2020, čo je už jubilejný 10. ročník pohybovej zábavky od Ubisoftu. Najnovší ročník to náležite oslávil podareným a moderným repertoárom, v ktorom ani tento rok nechýbajú aj nejaké tie vtákoviny po boku populárnych skladieb. Napríklad Skibidi od Little Big alebo Always Look on the Bright Side of Life, sarkastickú skladbu od patrónov televízneho humoru, Monty Python.

Časy, kedy pampolicaj hľadal sprejera-frajera, sú dávno preč. Ale pesničky o policajtoch sú stále in. (Foto: Ubisoft)

No a potom sú tu skladby ako 7 Rings od Ariany Grande, s ktorou sa spája aj menšia aférka okolo tetovania, ktoré si umelkyňa dala vytetovať na ruku. Japonské znaky sú veľmi háklivé na to, ako ich zoradíte, na čo Ariana a jej tatér zabudli, a tak namiesto „Siedmich kruhov“ dostala na ruku vytetovaný „Japonský tradičný gril“. A keď si ho dala opraviť doplnením ďalšieho znaku, vznikol z toho „Japonský grilovaný prst“.

Celkovo ponúka Just Dance 2020 viac ako 40 nových skladieb, medzi ktorými nájdeme dobré veci. Napríklad už vyššie spomenuté Skibidi, ale svojho zastúpenia sa vo veľkej miere dočká K-Pop na čele s Blackpink – Kill This Love. Nájdete tu aj duet Sheerana s Justinom Bieberom, Billie Eilish, Arianu Grande, Black Eyed Peas alebo Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus – Old Town Road (Remix). No a ak máte radi hardbass, môžete si tu zatancovať aj na XS Project – Vodovorot. Že sme sa v online cross-platform režime World Dance Floor dostali do Top 100? To bude asi nejaká náhoda. #cheekibreeki

Cyka blyat! Chardbass v Just Dance 2020! ? (Foto: Ubisoft)

Aby som pripomenul, hra opäť podporuje ako ovládanie cez Kinect, tak s pomocou smartfónu, respektíve Joy-Con alebo PlayStation Move v závislosti od platformy. Ak si hru zahráte s použitím mobilu, musíte si stiahnuť bezplatnú aplikáciu Just Dance Controller pre iOS alebo Android a musíte mať všetko prepojené cez internet. Tento spôsob hrania má však aj svoje muchy. Dvakrát sa nám stalo, že nám pri tancovaní odpojilo telefóny uprostred trsania. No väčším problémom bolo sprosté Bixby tlačidlo na mojom Samsungu Galaxy S10+. Či chcete či nie, pri tancovaní sa vám jednoducho stane, že toto tlačidlo nechtiac stlačíte, čím sa pozastaví prenos vašich pohybov a tým aj skóre, takže vaši parťáci získajú náskok. Hlavne, že sa vďaka tomu dozviete, aké je vonku počasie. Fakt super, Samsung… ?

Ako som spomenul, Just Dance 2020 je výročný diel a priamo s tým je spojený režim All-Stars Mode. Vlastne ide o príbehový režim s komiksovými cutscénami, v ktorom budete tancovať na tie najväčšie hity za 10 rokov existencie JD. Sú to skladby ako Starships od Nicki Minaj alebo Rasputin od Boney M. V hre nechýba ani Kids Mode, v ktorom nájdete výberovku skladieb s jednoduchšou, detskou choreografiou a podporou nekonečného režimu, ak sa svojich ratolestí chcete zbaviť… chcel som povedať, ak ich chcete zabaviť na čo najdlhší čas.

Čo ale hra stratila, je zvieratkovský režim predošlej časti a takisto v hre nenájdete ani samostatný režim „Povolaní“, ktorý sa nachádzal už v Just Dance 2018. Pre starších, a to najmä tých, ktorí chcú schudnúť, je tu ale dostupný Sweat Mode, ktorý aktivujete gestom a umožní vám páliť kalórie. Plus môžete odomykať alternatívnu choreografiu, ak splníte podmienky. No a napokon je tu aj služba Just Dance Unlimited a mám pocit, že tentoraz na ňu hra kladie väčší dôraz, než v minulosti. Súvisí to s exkluzívnym partnersvom Ubi a Disney k filmu Frozen 2, z ktorého si môžete zatancovať časť skladieb. Ak si aktivujete JD Unlimited a platíte zaň na mesačnej báze. Aspoň, že prvý mesiac je zadarmo.

Resumé

Just Dance 2020 je už desiaty ročník, ktorý v konečnom dôsledku nesklame. Ani tentoraz nesklame hudobná nádielka, hoci by som možno ešte pridal Dance Monkey, ale ten bude zrejme súčasťou ďalšieho dielu. Nebudem ale klamať, keď poviem, že s predplatným Just Dance Unlimited bude váš zážitok ešte bohatší – lenže to je už za príplatok, no… Inak hra ponúka režim All-Stars Mode, výberovku najobľúbenejších skladieb z predošlých hier. A pre mladších je tu naďalej Kids Mode.

Poznámka: Recenzia obsahuje oficiálne screenshoty vydavateľa Ubisoft.

Just Dance 2020

Celkový verdikt

7.5/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *