Sila cloudu funguje, minimálne na finančných výsledkoch Microsoftu

Microsoft

Sila cloudu sa mala prejaviť naplno už pár rokov dozadu na Xbox One, kde si mali niektoré hry požičiavať dodatočný výkon zo serverov Microsoftu. Zatiaľ tu nemáme žiadnu hru s touto podporou, no sila cloudu sa prejavuje. Minimálne na finančných výsledkoch Microsoftu.

Microsoft totiž v uplynulých dňoch zverejnil svoje finančné výsledky za posledný štvrťrok 2016 a zo štatistiky bolo vidieť, že svet čoraz viac inklinuje k cloudovým službám. Divízii, ktorá má na starosti tieto internetové služby, vzrástli tržby o 8%, významným faktorom bolo Office 365. Behom posledných troch mesiacov roka vzrástla predplatiteľská základňa až o 37%, čím zaznamenala väčší rast oproti štandardnej jednorázovej licencii Office.

Tej predaje vzrástli len o 10%, takže môžeme vidieť, že hlavný focus je predplatná verzia. Bodaj by nie, keď ponúka bezplatné aktualizácie a je v nej aj cloudový priestor takmer zadarmo. Mobilná divízia je prakticky v zabudnutí, keďže Microsoft prestal vyrábať Lumie a pripravuje sa na Surface Phone, ktorý debutuje zrejme po boku Half-Life 3. Ak ide o hry, tak Xbox Live sa teší veľkej popularite.

Vďaka tomu, že už nie je len na konzolách, ale aj na mobiloch a PC, stúpla hráčska základňa o 15% a dnes je celkovo 55 miliónov xboxerov vo svete. Predaje konzol síce neboli ukázané ani teraz. Vieme však, že predaje narástli vďaka Xbox One S. Aj vďaka nemu Xbox niekoľko mesiacov viedol v predajoch nad PS4 a PS4 Pro. Tržby však boli nižšie kvôli nižšej cene nového Xboxu a drastickým zľavám počas Black Friday.

Xbox

via AnandTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *