Gears of War 4 dostáva cross-platform multiplayer pre všetkých

Gears of War 4 bola v podstate jedna z prvých hier s podporou Xbox Play Anywhere. Neskôr sa objavila šanca, že hra by mohla podporovať versus medzi Xbox One a PC. Či je o to záujem, chceli Coalition zistiť v špeciálnom playliste.

Očividne zistili, že takýto záujem hráči majú, pretože Gears of War 4 práve obdržalo podporu Cross-Platform multiplayeru pre všetkých! Takýto režim je odteraz dostupný v Social Quickplay playliste, kde sa tak budú proti sebe môcť postaviť hráči oboch platforiem a hrať buď spolu alebo proti sebe. Tvorcovia k tomuto rozhodnutiu dodávajú, že na základe feedbacku a štatistík, ktoré vyzbierali z minuloročného testu, zistili, že ani jedna platforma nebola pri hraní zvýhodnená.

„Keď sme sa pozreli na obsiahle údaje, ktoré sme získali vďaka obrovskému záujmu komunity, bol tu jasný signál – funguje to. A keď sme si prečítali stovky strán diskusií a spätnej väzby na náš cross-play testovací víkend, naši fanúšikovia vraveli to isté – funguje to,“ píše Coalition. Na popularitu režimu tak reaguje pozitívne a vraví, že odteraz bude v Social Quickplay dostupný nový crossplay playlist. Kompetitívne a core režimy pritom ostávajú naďalej konzolovými, respektíve počítačovými, exkluzivitami.

Mass Effect: Andromeda od EA naopak cross-platform nedostane, dnes to potvrdil BioWare.

Gears of War 4 Multiplayer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *