Nintendo nečakane predstavuje Nintendo 2DS XL

New Nintendo 2DS XL

Ako blesk z jasného neba sa dnes Nintendo rozhodlo nečakane predstaviť nový cenovo dostupný handheld! Je ním Nintendo 2DS XL a podobne ako predchodca, aj tento je lacnejší najmä vďaka absencii 3D displeja. Čo je pre dietky zdravšie.

Nové Nintendo 2DS XL sa však dramaticky líši svojim vzhľadom. Kým 2DS malo pevný tvar a pripomínalo tak trochu vietnamské hračky, tak nové New 2DS XL disponuje tradičným vyklapacím telom. Oproti 3DS má tiež živšie farby tela a mám pocit, že je aj zaoblenejšie. Novinka bude spočiatku dostupná v dvoch edíciách, v čierno-tyrkysovej a bielo-oranžovej. Fotku oboch môžete vidieť na titulke alebo dole v traileri. Čo sa rozmerov týka, vrchný displej má uhlopriečku 4,88 palca. Rozmerovo je však konzola nižšia o 7mm až 1cm v závislosti od toho, či je otvorená alebo zatvorená. Nepatrná zmena v rozmeroch však môže ovplvniť aj kompatibilitu s taštičkami určenými pre malé 3DS, do ktorých sa 3DS XL ledva zmestí. Okrem toho si zachováva ďalšie prednosti nových 3DS-iek, čiže má výkonnejší hardvér (yay!) a vstavané NFC pre amiibo postavičky.

Konzola debutuje 28. júla/července s tromi novými hrami: Hey! PIKMIN, Miitopia a Dr. Kawashima’s Devilish Brain Training: Can You Stay Focused?. Cena v USA bola stanovená na 150 dolárov. Čo rozhodne poteší, je, že súčasťou balenia je už aj nabíjačka.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *