Blíži sa hack Xbox One?

Xbox One Hack

V posledných dňoch dokázala hackeri niečo pozoruhodné. V prvom rade sa im podarilo hacknúť PlayStation 4 za oveľa rýchlejší čas, než jeho predchodcu a dokonca Sony tentoraz ani na nikoho nezavolalo FBI. Tím hackerov, ktorý si hovorí fail0verflow, na PS4-ke dokázal rozbehnúť Linux a dokonca aj emulátor na hranie hier pre Nintendo 3DS, takže si mohli vychutnať napríklad Pokémonov vo Full HD. Chyba, ktorá im umožnila prelomiť ochranu PS4, spočívala v slabom zabezpečení southbridge čipu od spoločnosti Marvell Technology Group, pričom hackeri tvrdia, že jeho ochrana bola tak žalostne zlá, že ju inžinieri museli navrhovať pod vplyvom veľmi ťažkého matrošu.

Ale tu hacky nekončia. Iba o pár dní neskôr sa totiž hacker s prezývkou shutterbug2001 podelil o svoj úspech v podobe hacknutého New Nintenda 3DS, na ktorom rozbehal Windows 95. Síce nepoznáme nikoho, koho by prepadla tak silná nostalgia, že by kvôli nej musel mať Win 95 vždy po ruke, ale hack nám ukazuje, že nič nie je neprelomiteľné. A vlastne fakt, že v posledných dňoch boli hacknuté dve obľúbené konzoly, môže naznačovať, že sa čoskoro dočkáme príchodu hacku pre Xbox One. Ten by asi v prvom rade prišiel v podobe plnohodnotnej Windows 10-tky bežiacej na Xboxe One, ale skôr to môže znamenať, že konzola bude hacknutá a môžeme čakať mody, ktoré využijú najmä tí, ktorí nechcú za hry platiť. Hack by pre Xbox One znamenal aj väčší nárast predajov. Veď napríklad Xbox 360 bol medzi pirátmi veľmi obľúbený kvôli flashu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Robko píše:

    9oooooooooiiiiioooo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *