GTA IV zažíva renesanciu na Xbox One

GTA IV

Tento týždeň bol pre xboxerov naozaj významný. Na Xbox One sa vďaka spätnej kompatibilite už dá zahrať GTA IV a spolu s ním aj dve kvalitné expanzie, ktoré nám pripomínajú časy, kedy DLC bol vlastne datadisk, ktorý sa sťahoval z internetu.

DLC politika Rockstaru sa za tie roky poriadne zmenila a GTA Online je toho ukážkovým príkladom. Rockstar doň neustále pridáva nový obsah, no malo to na svedomí zrušenie singleplayerovej expanzie, ktorú Rockstar sľuboval ešte v čase vydania pôvodného GTA V na staré konzoly.

GTA IV Complete Edition

Najnovší prírastok do spätnej kompatibility je tak v podstate vstupenkou do čias, kedy bol pre Rockstar prioritou kvalitný singleplayer a online bol skôr doplnkom. Aj keď teda úprimne, príbeh o Nikovi Bellicovi, ktorý neustále každému opakoval svoje vojnové nočné mory, bol asi najsuchší zo všetkých dejov, ktoré som hral. Naložená motorkárska expanzia The Lost and Damned ukázala akčnú tvár Liberty City (vďaka nej som sa stal xboxerom!) a neskôr vydané The Ballad of Gay Tony pre zmenu prinieslo poriadnu dávku zábavy na štýl San Andreas a Vice City. Teraz sa však dajú všetky tri zahrať aj na Xboxe One, ale už treba počítať s horšou grafikou.

No počkať, nechal som sa ale uniesť trochu zážitkami, spomienkami a tak.. naspäť k téme. Že je o GTA IV záujem aj po rokoch, je evidentné aj z obrovského nárastu predajov na Amazone. Tam GTA IV zaznamenalo až 7 696% nárast popularity. V tabuľke ju to vystrelilo zo 6393. miesta na 82. miesto. Je teda vidieť, že spätná kompatibilita dokáže naozajstné zázraky, pokiaľ je aplikovaná na niečo, čo milujú masy. Amazon zároveň píše, že hra pre Xbox 360 je v súčasnosti bestseller.

GTA IV Amazon

GTA IV Best Seller 2017

via ThisGenGaming.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *