GreedFall: Keď sa Zaklínač spojí s Assassin’s Creed 3, vznikne sľubná RPG

GreedFall

Záver týždňa patrí štúdiu Spiders a ich najnovšiemu projektu – GreedFall. Po obľúbenom Technomancerovi sa rozhodli zájsť viac do minulosti a prinášajú celkom unikátnu RPG z čias industriálnej revolúcie. Hra však prebrala niekoľko mechaník z existujúcich hier, čo dokonca trochu zblblo YouTube.

Ten pod oficiálnym trailerom k hre GreedFall píše, že obsahuje gameplay zábery zo Zaklínača. Celkom irónia, keďže tento projekt si skutočne niečo vypožičal od Geralta. Zasadením do 17. storočia a barokovým štýlom pre zmenu pripomína Assassin’s Creed 3. Má to však aj svoje výhody, hra sa chce odohrávať na veľkej ploche, ktorá zahŕňa grandiózne scenérie a aj množstvo menších dediniek, ktoré môžete využiť vo svoj prospech. Ale čo by to bolo za historickú RPG, keby tu nebola mágia, že? GreedFall to vie a keď to bude treba, viete si povedzme vyčarovať pomoc.

V hre GreedFall ste jedným z mnohých, ktorí sa vylodia na ostrove, kde sa hra odohráva, aby tu začali svoj nový život. Ostrov je však už obývaný pôvodnými obyvateľmi a tí sú chránení nadprirodzenými bytosťami a mágiou, ktorá pôvodných obyvateľov ostrova sprevádza od nepamäti. A vy budete uprostred bojov a neustále stúpajúceho napätia medzi pôvodnými obyvateľmi a inváziou osadníkov z cudziny. Do toho všetkého hra ponúkne rôzne RPG mechanizmy, ktoré budú ovplyvňovať nielen dej, ale aj celú atmosféru ostrova. Mimo iného tu totiž budú fungovať aj politické voľby a možno práve váš hlas rozhodne o tom, v čí prospech sa situácia na ostrove vyvinie.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *