Čo si zahrať na zelený deň 4/20?


Počasie dnes relaxu vonku na trávičke nehrá do karát. O to ideálnejšie sú chladné dni pred televíziou s Xboxom. Keďže je dnes 20. aprila, teda 4/20, čo je sviatok všetkých dredatých, pozreli sme sa na kombináciu fajčenia marihuany a hrania videohier.

Na začiatok sa pozrime v akých AAA hrách je marihuana zobrazená. Nie je prekvapením, že práve Grand Theft Auto je priekopníkom a potiahol zobrazenie trávy v mainstreamových videohrách na úplny vrchol. Mimo nich sa ale nebáli zobraziť túto ľahkú drogu aj tvorcovia hry Saints Row. Čo to je ale oproti weed farmám v GTA Online..

Samotné užívanie trávy je ale dlhodobo späté s hraním videohier, hlavne na konzoliach. Pozreli sme sa na štatistiky portálu Leafly, ktorý má pod palcom obrovské dáta huličov. Niektoré vyšli veľmi zaujímavo, hlavne pre našu zelenú Xbox platformu :). Podľa ich weedfriendly návštevníkov huliči obľubujú platformu Xbox viac, ako PC a PlayStation dokopy.

S ohľadom na herné žánre to nie je taktiež prekvapenie. Hry, ktoré nás bavia triezvych nás budú logicky baviť aj načatých. Podľa skúseností dokonca ešte viac. V hrách zameraných na skill, ako Guitar Hero prípadne v strieľačkách, sa po vcítení predsa len dajú dosiahnuť oveľa lepšie skóre. Nedarí sa prekonať ten sprostý rekord v danej úrovni? Čo tak skúsiť zapáliť brčko a vyskúšať ho ešte raz? Nová doba nám dokonca otvára nové žánre.. áno VR, pozerám sa na teba (s červenými očami) s veľkými očakávaniami ;).

Ani priamo vymenovať weedeohry sa portál Leafly nebál. U nás populárna Fifa sa síce krčí v malej bublinke na rohu, no GTA so Skyrimom sa podľa veľkosti bublín radia na tretie miesto najpopulárnejších hier pod pozitívnymi stavmi. Kreatívny Minecraft (patriaci pod Microsoft), respektíve novodobé Lego obhajuje striebornú medialu. Neviem si ani predstaviť, čo za komplexy sa dá podporený bonečkom vybudovať. Weedťazom sa stáva séria Call of Duty. Prestrielať sa komunistami, nacistami, mimozemšťanmi alebo zombiekmi (páči sa mi že sú tieto 4 kategórie v jednej vete) a neviem čím všetkým ešte podľa čísiel predajov COD neomrzí nikdy. Mne osobne tam chýba trošku Battlefront.

Na záver asi len poďakovať portálu Leafly za hodnotné údaje. Mojou skromnou predpoveďou je, že sa marihuana bude čím ďalej tým viac dostávať do mainstreamových médii a hier nevynímajúc. Po jej predvedení v GTA V si myslím, že zahodia obavy aj ďalší vydavatelia. Ďalším faktorom, čo mi tvorí úsmev na perách je rozširujúce sa VR. Nechcem znieť premotivovane, ale nafajčený byť vo virtuálnej realite je.. wau. Šťastný a usmievavý 4/20 deň vám želám 😉

 

Herr Roman

Ku Xboxu ma donutílo vydanie GTA IV exklúzivne na konzoly. Od tej doby som si uvedomil pohodlnosť konzolového hrania a dodnes som naň nezanevrel. Ako Xboxer milujem čokoľvek, čo má na obálke R a hviezdičku. Okrem mainstream hier rád skúšam aj menšie tituly. Nech je to aj šialená japan-porno-puzzle hra. A som alkoholik. Či to sa sem už nepíše?

3 komentáre

  1. TimeSplitter píše:

    No ty kokos, toto je dobry odjeb. 😀 Jo a mas krasny popis profilu kemo, pobavil. :))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *