Kingston predstavuje 2TB USB kľúč

Kingston

Časy mohutných externých diskov s napájacím káblom sú dávno preč a máme tu dobu minimalizmu, kedy sa všetko snaží byť čo najmenšie. Aj externé úložiská.

Tou najmenšou podobou externého úložiska je z nášho pohľadu cloud, keďže nám doma nezaberá ani 1cm miesta, no vyžaduje internet. O trochu väčšie sú dnešné externé disky, ktoré ponúkajú poriadnu kapacitu za celkom prijateľnú cenu. No a potom je tu Kingston, ktorý predstavil nové USB s kapacitou ohromných 2TB. Nové USB DataTraveler Ultimate GT ponúka skutočne obrovskú kapacitu a je uložené v prémiovom tele zo zliatiny zinku, vďaka čomu je odolnejšie než ktorékoľvek iné USB.

Poteší tiež malými rozmermi, ktoré sú síce väčšie než bežné USB, ale to sa pri 2TB dalo čakať. Je to však, aspoň podľa nás, vhodná voľba pre Xboxerov, ktorí si chcú rozšíriť úložisko na svojom Xboxe a pritom očakávajú minimalistické rozmery. Pretože nikto pri svojom Xboxe nechce mať ďalšiu veľkú krabicu s úložným priestorom. 2TB USB kľúč však zaručí, že môžete mať vo svojom vrecku desiatky až stovky hier alebo viac ako 70 hodín 4K videa. A to sa oplatí.

Cena ostáva veľkou neznámou, no Kingston už oznámil, že kľúče budú dostupné už vo februári/únoru. K dispozícii bude tiež 1TB verzia. Obe verzie podporujú USB 3.1 Gen 1 a využívajú tradičný port, takže pre pripojenie k novému MacBooku Pro alebo inému nedorobenému zariadeniu potrebujete redukciu.

via WindowsCentral

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *