Project CARS 2 dorazí do cieľa ešte tento rok

Project CARS 2

V absolútnej tichosti počas uplynulého roka prebiehal vývoj Project CARS 2 a teraz sa pomaly blíži ku koncu.

Pokračovanie závodnej simulácie od Slightly Mad Studios prinesie niekoľko veľkých noviniek, ktoré sa dotknú prakticky všetkého. Nedá sa však povedať, že by hra bola zmenená od základov, pretože autá v nej ostávajú. Ale podľa šéfa štúdia došlo k úplnému prepísaniu renderovacieho systému, simulácia je ešte realistickejšia pri všetkých aspektoch automobilu, od celkovej fyziky až po úplné detaily ako sú pneumatiky. Taktiež došlo k zlepšeniu jazdných vlastností áut, takže jazdenie bude inakšie oproti jednotke.

Momentálne sa už hra dostáva do testovacej fázy, ktorá má potrvať až 7 mesiacov. Počas nich sa Slightly Mad Studios zamerajú na ladenie hry, odstraňovanie bugov a na prípadné odstraňovanie vecí, ktoré sa do hry nehodili. Veď to poznáte – beta. Otázne však je, ako to bude s vydaním. Po ohromnom úspechu pôvodného dielu môžeme očakávať, že aj druhý diel bude multiplatformový a vyjde ako na PC, tak aj na Xbox One. Teraz už možno aj s podporou 4K pre Project Scorpio. Hra má totiž vyjsť v septembri/září tohto roka!

Očakávať tiež od nej môžeme co-op kariéru, 50 lokalít s viac ako 200 okruhmi, 8 závodných režimov vrátane Rallycross, pokročilý multiplayer, upraviteľnú testovaciu dráhu a v neposlednom rade aj obsiahly vozový park. Slightly Mad Studios chcú dosiahnuť ponuku 200 vozov, medzi ktorými nebudú chýbať ani prototypy. Jednoducho môžeme povedať, že toto bude veľký rival Forzy Motorsport 7, ktorá vychádza tiež na jeseň.

Project CARS 2

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *