Xbox Game Bar na PC dostáva kopu noviniek

Xbox Game Bar dostáva po spätnej väzbe úpravy, ktoré budú viac vyhovovať jeho užívateľom. Ak napríklad počas hrania radi počúvate hudbu, chcete vidieť na koľko FPS beží hra alebo chcete natáčať obrazovku, Game Bar vám v tom pomôže.

Na niektoré z takýchto vecí ste museli v minulosti stláčať Alt-Tab, teraz vám na väčšinu vecí vystačí známa skratka Win+G. Po jej stlačení vám hru automaticky prekryje Game Bar podobne, ako to má Steam (Shift+Tab) či uPlay (Shift+F2). Od tohto utorka Game Bar podporuje nové widgety, vrátane widgetov od takých aplikácií, ako sú XSplit Gamecaster či Razer Cortex. Tieto a ďalšie doplnky môžete nájsť a nainštalovať v obchode s widgetmi.

Pre priblíženie, Gamecaster je nástroj pre streamerov, kým Razer Cortex vylepšuje optimalizáciu. Toto všetko bude navyše dostupné v Intel Graphics Command Center, ktorý vyjde v bete koncom jari. Intel a Xbox uzavreli partnerstvo, aby mohli vylepšiť hráčom zážitok z hrania a uľahčili im prípadné streamovanie alebo nahrávanie ich gameplayu.

Xbox Game Bar myslí aj na nádejných vývojárov alebo zlepšovateľov, ktorí by chceli prispieť komunite nejakým svojim nápadom alebo widgetom. Záujemci sa o tom môžu viac dočítať v tomto odkaze.

Hidan-kun

Moje meno je Michal, som z Bratislavy Hráčom som už od svojich 12 no vždy som mal doma len počítač, vďaka čomu vyzerá môj Steam, Origin a Uplay tak, ako ženské šatníky. Konzolu som mal donedávna len jednu a to PSP, teraz mám Xbox One S. Nemám uprednostnený žáner hier, ale priznám sa, že strategické, tower defense a turn-based hry sú pre mňa veľmi náročné a veľakrát som to s nimi vzdal. Počúvam prevažne metal a rock.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *