EA vydá tri nové nezávislé hry nielen od tvorcov A Way Out

EA Play

EA Play konferencia napokon priniesla bližší pohľad aj na trojicu nezávislých hier z programu EA Originals. Reč je o troch nových tituloch, z čoho dva boli predstavené detailnejšie, tretí bol skôr ohlásený.

Prvou hrou v ponukeje Rocket Arena, ktorá bola ohlásená už minulý rok, odvtedy sa ale dostala do náruče EA. V podstate pôjde o ďalšiu tímovú MOBA hru, ktorá má gameplayom blízko k Bleeding Edge. Nechýbajú dokonca hoverboardy ani hrozby priamo v prostredí, ako je napríklad vlak.

Oproti Bleeding Edge to má však grafiku viac na štýl Overwatch, prostredia pôsobia ako vystrihnuté z Crasha Bandicoota a miesto 4v4 súbojov to sú len 3v3. A rozdiel je aj ten, že na rozdiel od Bleeding Edge ide o multiplatformovú hru, ktorá nevyjde len na Xbox One a PC, ale aj na PS4. Titul vychádza 14. júla/července.

Druhou hrou z programu EA Originals je titul Lost in Random od štúdia Zoink. To už minulý rok vydalo milú plošinovku Fe, a pracovalo aj na hre Stick it to the Man!. Ich najnovší počin je pre zmenu 3D plošinovka odohrávajúca sa vo svete s prvkami svetov od Tima Burtona.

No a napokon tu máme oznámeneo novej hry It Takes two od štúdia Hazelight. Hru poodhalil kontroverzný Josef Fares, ktorý stojí za hrami ako A Way Out alebo Brothers: A Tale of Two Sons. Najnovšia hra bude opäť o hraní vo dvojici, tentoraz z pohľadu hračiek jedného nešťastného dievčatka, ktorého rodičia sa chcú rozviesť.

Hra má mať veľký dôraz na emócie, pričom má obsahovať samotné mechanizmy na ich ovládanie. Titul bude akčnou adventúrou, ale zo záberov nie je jasné, či pôjde o 2,5D alebo 3D titul. Hra príde na bližšie neohlásené platformy v roku 2021.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *