Takto vyzerá FIFA 21 a Madden NFL 21 na Xbox Series X a PS5

FIFA 21 logo

EA tiež oznámila FIFA 21 a Madden NFL 21 so zábermi z next-gen verzie, ktorá má vyjsť na Xbox Series X a PlayStation 5.

Nanešťastie, zo samotných hier vidíme veľmi rýchle zostrihy záberov striedané so zábermi z reálneho sveta a z toho, čo vidíme, obe hry vyzerajú na prvý pohľad ako… tie z Xbox One X a PS4 Pro?

Áno, vidíme viac kvapiek, živšie publikum a davy, ale čo sa grafiky týka, nevyzerá to na žiadne prevratné zmeny. EA však tasuje dôraz na haptickú odozvu ovládača DualSense pre PS5, vďaka čomu sa hráči môžu ponoriť do digitálneho futbalu ešte hlbšie, ako doposiaľ. SSD zabezpečí rekordne rýchle načítavacie časy.

Viac výkonu znamená má znamenať autentické nové prostredia s prerobeným osvetlením a zrejme s podporou ray-tracingu. Takisto máme očakávať reálnejšiu fyziku aj modely hráčov, ich pohyby majú vychádzať z dát, ktoré o športovcoch vyzbierala EA. Za zmienku ale určite stojí priestorový zvuk, ktorý mohol byť podporovaný už dnešnými hrami, ale EA Sports sa ho rozhodli odložiť na novú generáciu.

Madden NFL 21 má podporovať počasie, kde dážď a sneh nebudú mať vplyv len na vizuál, ale aj na hraciu plochu, vďaka čomu môžu byť tieto zápasy náročnejšie, než tie odohrávajúce sa počas slnečných dní a vysvietených Super Bowlových nocí. K tomu majú pribudnúť nové, cinematické zábery pred zápasom a kontextové reakcie hráčov na lavičke či fanúšikov počas celého zápasu.

Sú to zmeny, pre ktoré sa EA dokonca rozhodla po dlhých rokoch zmeniť logá FIFA 21 aj Madden NFL 21. Zbohom, starý font! Obe hry budú podporovať systém Dual Entitlement, kde ak si kúpite PS4 alebo Xbox One verziu pred vydaním FIFA 22, tak získate verziu pre PS5 alebo Xbox Series X bez poplatku.

EA teraz uviedla, že fyzická PS4/Xbox One kópia FIFA 21 obsahuje aktivačný kód na PS5/Xbox Series X verziu hry. Je však upravená tak, aby vyžadovala disk z PS4 alebo Xbox One. Po vzore systému Smart Delivery má fungovať aj tu cross-save, ale len v prípade Ultimate Team a VOLTA Football.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *